www.hobisilah.com
11 Temmuz 2020, 05:39:26 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:
 
  Ana Sayfa OKUNMAMIŞ KONULAR Giriş Yap   Kayıt    
Kayıt - Gerekli Bilgiler
Kullanıcı adı seçin:
Sadece forumumuzda tanınmanız için kullanılacaktır. Kayıt olduktan sonra profilinizden görünen isminizi değiştirebilirsiniz.
E-Posta:
Buraya kullandığınız geçerli e-posta adresi girin
Şifrenizi seçin:
Şifreyi tekrarlayın:
Resim doğrulaması:
Resimde gösterilen harfleri giriniz
Resimde gösterilen harfleri giriniz
bir artı bir kaç eder?:
                                           
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE FORUMUMUZA ÜYE OLDUKTAN SONRA HESABINIZI AKTİFLEŞTİRMEK İÇİN SİZDEN AKTİVASYON İSTENİLECEKTİR. LÜTFEN GEÇERLİ BİR E-MAIL ADRESİ KULLANIN VE JUNK MAIL DAHIL GELEN KUTUNUZU KONTROL EDIN


                               
FORUM KURALLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Forum üyeliği esnasında yapılan kontrol neticesinde  Profil bilgilerine bulunduğunuz şehir ve doğum tarihi bilgilerini doğru olarak girmeyen üyelerin kayıtları hiçbir uyarı yapılmaksızın silinecektir.

Foruma Üye olurken aşağıdaki kuralları peşinen kabul ve taahhüt etmiş sayılmaktasınız. Lütfen Forum Kurallarını iyice okuyarak anladıktan sonra hala üye olmak istiyorsanız üyeliğinizi tamamlayınız!

Unutmayalım foruma yazdığınız her türlü yazı verdiğiniz link, cep telefonu numaraları v.b internet kullanımına sahip herkes tarafından görülebilir ve okunabilir buna göre;

1 ) Yeni üye olunması ya da kurallardan haberdar olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenmektedir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.

2 ) Foruma yazılan mesajlardan mesajı gönderen üye  sorumludur. Admin ya da yetkililer gönderilen bu mesajlardan sorumlu tutulamazlar. Yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkili merciler ile her türlü ip adresi, mail adresi, lokasyon bilgisi vs verilecek olup, yetkililer bilgilendirildiği takdirde mesajlarda ilgili düzenleme yapılır.

3 ) Yasadışı herhangi bir içeriğin forumda yayınlanması kesinlikle yasaktır. Yasadışı yazılım (warez, crack, serial vb.) veya telif hakkı içeren müzik (mp3, video klip vb.) paylaşımı yapan üyelerin hesapları pasif hale getirilir. Açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma ya da forumda muhafaza etme hakkı forum yönetimine aittir

4 ) Forumumuzda;

1: Namlu
2: Silah parçası  
3: Gece görüş ve Termal dürbün
4: Askeri malzeme ve techizat

ithalatı Millî Savunma Bakanlığı sorumluluğunda ve bilgisi dâhilindedir. Forumda bu malzemeler hakkında ithalat , satış ve satın alınabilecek yerler ve web siteleri hakkında yazılması YASAKTIR. Ancak gelişen teknolojiden haberdar olmak adına ürün hakkında yerli ve yabancı kaynaklardan teknik bilgi paylaşımına müsade edilecektir.
BAKANLIĞIN 28.12.2018 Tarih ve 30639 Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe girmesi sebebiyle her türlü Ateşli – Ateşsiz silahın reklamının yapılması yasaktır.

(MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 27 nci maddesinin dokuzuncu fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“(9) Yetkili makamlardan izin alarak faaliyet gösteren silah üreticisi ve satıcılarının; ilgili mevzuatında yer alan hükümlere aykırı olmamak koşuluyla kendilerine ait kurumsal internet sitelerinde yaptıkları tanıtımlar ve fuarlara katılım için hazırladıkları materyaller ile özel olarak avcılık ve atıcılık üzerine tematik yayın yapan mecralarda yayınladıkları reklamlar hariç olmak üzere, her türlü ateşli veya ateşsiz silah ile bunların üreticisi ve satıcısının reklamı yasaktır.”)

5 ) Ayrıca yasalara göre kanunu bilmemek muaf olduğumuzu göstermez. Bu yüzden eski veya yeni tüm üyeler en azından hobimizle ilgili tüm yasal mevzuatı bilmek zorundadır. Kısaca Havalı Tüfekle Avlanmak , canlılara ateş etmek , bir başkasının canına veya malına bilerek veya bilmeyerek zarar vermek suçtur. Hiç bir üye işlediği bu suçu forumda hangi sebeple olursa olsun dile getiremez, haklı sebepler göstermeye çalışamaz. Bir kişinin keyfi hareketleri ile tüm camiayı lekelememesi adına bu kurallar herkes için geçerli ve kesindir.  Kurallara uymayanlar forumdan derhal UZAKLAŞTIRILACAKTIR

6 ) Her üyenin yalnızca bir üyeliği olabilir. Üyelik, istenildiği anda iptal ettirilebilir. Üyelik iptali için Admin'e özel mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. 10 mesajdan daha fazla mesaja sahip üyelerin üyelik iptali talep etmesi durumunda,  kişinin email adresi ve verdiği kişisel bilgiler silinir, hesabı pasif hale getirilir, mesajları sistemde tutulur.Üye Tüm mesajlarının silinmesini talep edemez

7 )Ayrımcılığa neden olabilecek, özellikle de siyasi ve dini içerikli tartışmalarda bulunmak yasaktır. Siyasi içerikli yazı, siyasi propaganda , dini içerikli mesajlar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar , hakaret benzeri yazılar yazılamaz.

8 )Bazı forum ve alt forumların kendilerine özgü kuralları ya da dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. O forumlara mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. İğnelenerek sabitlenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.

9 ) Üyeler, birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. Konu ve mesajlarla ilgilenirken kabalığa, incitici ifadelere ve kişisel saldırılara tölerans göstermiyoruz. Art niyetle insanları üzmek kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlardan doğabilecek muhtemel tartışmalarda son karar forum yöneticilerine aittir

10 ) Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda Arama yapılmalıdır. Her konu, ilgili forum kategorisine açılmalıdır.

11 ) Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın silinebilir)

12 ) Başkalarına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır. (Adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi) Kendinize ait bilgileri de vermenizi tasvip etmiyoruz. Kişisel bilgileri vermek güvenliğiniz açısından risk oluşturmaktadır. Forumda kişisel bilgilerinizi paylaşmanızın sorumluluğu tamamen size aittir.

13 ) Forumda tamamen büyük harflerle mesaj yazmak yasaktır. Unutmayalım ki büyük harflerle yazmak sanal ortamda "bağırmak" anlamına gelir. Mesajınızı yazarken TÜRKÇE 'nin doğru kullanımına özen gösterelim. Türkçe - yabancı dil karışımı cümlelerin kullanımı kesinlikle yasaktır. Bu şekilde mesaj yazan üye uyarılır üye bu uyarıya dikkat etmezse forumdan uzaklaştırma cezası alabilir. Örn: Çok yerine çoq, çilek yerine chilek, şeker yerine sheker gibi

14 )Kurallara uymayan üyelerin mesajları-konuları uyarı yapılarak ya da yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenirler. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar. Uyarı yapılması yetkili insiyatifindedir

15) Satış ilanı açmak kurallara bağlanmıştır. Foruma üye olur olmaz ilk işleri satış ilanı açmak olan üyeler derhal forumdan uzaklaştırılır. Mesaj sayısı ve üyelik tarihi itibariyle satış ilanı açan üyelerimizin de satış yaparken sattıkları ürünün piyasa fiyatının aşırı üzerinde olmaması gerekmektedir. Abes fiyatlandırmalara üyelerin tepki göstermesi halinde satış ilanı yöneticiler tarafından kontrol edilir. Fiyatlandırmada üyelerin haklı bulunması durumunda satış ilanı, ilan sahibine bilgi verilerek / verilmeksizin durdurulabilir.

Satın Alma Rehberi İşlem Sayısında 3 Adet (-) yorum bulunması halinde o üyenin bir daha forumda satış yapmasına müsade edilmeyecektir. Her ne sebeple olursa olsun üyeler kendilerine verilen (-) eksi yorumun ve puanın silinmesini talep edemezler. Ancak Satışı yapan ve Satın alanın yöneticilere ortak müracatıyla ve ortada bir yanlışlık olduğunu bildirmeleri durumunda ( yanlışlıkla eksi puan verilmesi gibi) verilen eksi puan silinebilir.

Yorumlar onaya tabidir ve ilgili satış ilanının linki URL kısmına kopyalanmalıdır.

archive sitemap1sitemap2sitemapxml
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2011, Simple Machines
SMFAds for Free Forums
serkan_esk
Bu Sayfa 0.044 Saniyede 15 Sorgu ile Oluşturuldu

Google ve orumceklerin son ziyareti 09 Temmuz 2020, 00:35:44