www.hobisilah.com
20 Ocak 2020, 23:39:07 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   OKUNMAMIŞ KONULAR Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 3 4 5 [6]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 18 Ağustos 2013 İstanbul Field Target Yarışması Hakkında Bilgilendirme  (Okunma Sayısı 23905 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
berkman
İzzet KIRBAŞ
FİLİNTALAR
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+5)

Çevrimdışı Çevrimdışı

İzzet Kırbaş

Üye ID: 1683

Kayıt tarihi 24 Mart 2010, 17:14:39

Site
« Yanıtla #125 : 20 Ağustos 2013, 23:54:35 »

İzzet abi benim anladığımda Erdinç abinin silahını soruyorlar gibi geldi bana, tüpünden bahsetmişler.
Erdinç abinin HW100 ünde BT 65 tüpü takılı, bunun haricinde custom sayılabilecek bir Hw 100 yoktu yarışmada.

Mavi şapkalı diye yazınca ben Rüştü'yü kasdediyor diye düşündüm.

sunborn
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (0)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Şafak Sağlam

Üye ID: 539

Kayıt tarihi 06 Temmuz 2009, 10:55:26

Site
« Yanıtla #126 : 21 Ağustos 2013, 00:30:52 »

Başarılı geçen güzel bir organizasyondan sonra günün anısına bir kaç fotoğrafta benden.
Özellikle alanda olması ile her zamanki gibi bilgisini deneyimlerini paylaşan Ülkü abimize, Türkiyenin pek çok farklı yerinden gelip bu hobi için maddi manevi fedakarlıkta bulunan yarışmacılara ve organizasyonun hatasız yürümesi için güleryüz ve anlayışla çalışan tüm ev sahiplerine teşekkür ederim.
Alanda yokluğunu fazlası ile hissettiğim İlker Ağamı da bir kez daha hayırla yadedip Allah tan rahmet diliyorum.

Evanix Blizzard S10 Sidelever "Regülatörlü" (5.5 mm) (Ustalara Saygılar) & BSA 8-32x44 SWF AO Mil-Dot
Diana Mod54 (5.5 mm) & Diana 3-9x40 AO
Weihrauch Hw97k (4.5 mm) & Optima 3-12x44 AOE Mil-Dot
Air Arms TX200 (4.5 mm) & Optima 3-12x44 AOE Mil-Dot
Webley Patriot (5.5 mm)
Webley Longbow (4.5 mm) & Tasko 3-9x32
Hatsan Mod125 (5.5 mm) & Optima 3-9x32
Crossman 2100 (4.5 mm)
Smith Wesson 586 4" (4,5 mm)
bsR
G. Başar Öztuna
FTBRİZMİR Takımı
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+1)

Çevrimdışı Çevrimdışı

FTBRTURK.COM

Üye ID: 1336

Kayıt tarihi 16 Ocak 2010, 12:32:47

Site
« Yanıtla #127 : 21 Ağustos 2013, 15:30:36 »

46 aticinin fiilen katıldığı ve atış yaptığı çok keyifli bir müsabaka oldu.. Misafirperverliklerinden ötürü tüm İstanbul ekibine çok teşekkür ederim..  Birincilik ve üçüncülük final mücadelelerini izlemek ise ayri bir keyifti.. Müsabaka organizasyon olarak ta çok başarılıydı, çok akıcı geçti..

İlk mesajımda atlamışım; unutmadan Müsabaka Sponsoru Uçar Av'a, Hava sponsoru Rüştü Bey'e (İRONARM), el emeği göz nuru heykelcikler hazırlayan Artun'a (arth-wader) ve İzmir ve Adana il birincileri ile müsabaka dördüncüsüne verilen bıçak ödüllerinin sponsoru Osman Bey'e de (trb_61_dmr) sonsuz teşekkürler.
Herşey çok keyifliydi benim için; katılmak için yapılan masrafa ve yaşanan yorunluğa değdi gerçekten.

G. Başar Öztuna
WRABF / ERABSF / WFTF / EFTF Türkiye Temsilcisi

Steyr LG110 FT .177 / Hawke Sidewinder 30 SF 8-32x56 SR Pro
"The g
Levent
Levent GÜRÜNLÜ
A Takımı
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+10)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 2185

Kayıt tarihi 24 Ağustos 2010, 00:13:49

« Yanıtla #128 : 21 Ağustos 2013, 15:53:39 »

Başar abi sen yazınca kendimden utandım gerçekten, Osman abiye hediyesi için çok teşekkür ederim.

A-TAKIMI
trb_61_dmr
Osman Demir ( 0 + )
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+12)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Osman Demir( 0 + )

Üye ID: 1002

Kayıt tarihi 01 Kasım 2009, 16:33:57

« Yanıtla #129 : 21 Ağustos 2013, 20:39:58 »

İlk mesajımda atlamışım; unutmadan Müsabaka Sponsoru Uçar Av'a, Hava sponsoru Rüştü Bey'e (İRONARM), el emeği göz nuru heykelcikler hazırlayan Artun'a (arth-wader) ve İzmir ve Adana il birincileri ile müsabaka dördüncüsüne verilen bıçak ödüllerinin sponsoru Osman Bey'e de (trb_61_dmr) sonsuz teşekkürler.
Herşey çok keyifliydi benim için; katılmak için yapılan masrafa ve yaşanan yorunluğa değdi gerçekten.

Başar abi sen yazınca kendimden utandım gerçekten, Osman abiye hediyesi için çok teşekkür ederim.

kostok
HAVALI KUVVETLER TAKIMI

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 2121

Kayıt tarihi 09 Ağustos 2010, 01:34:52

« Yanıtla #130 : 22 Ağustos 2013, 10:12:48 »

Arkadaşlar bir hata daha olmuş
sayın Hüseyin Demirtaş(brus77) ın puanlarını Rıfat beye yazmışım, Hüseyin bey de yarışmamış gibi görünüyor, her iki hobidaştanda özür diliyorum Gülümseme
son liste aşağıdadır bu defa gerçekten son Gülümseme

brus77
Hüseyin Demirt@ş
Admin
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+5)
Çevrimdışı Çevrimdışı

..:: Full HD ::..

Üye ID: 1591

Kayıt tarihi 07 Mart 2010, 12:06:20

« Yanıtla #131 : 22 Ağustos 2013, 11:34:08 »

Gülümseme
Önemli değil yahu, zaten amaç yarışmak değildi benim için. Sizlerle tanışmaktı.
Sağ olsun, Avcıhoca 'nın GLAD ıyla katıldım ve doğal olarak tetiğini ilk kez krono ölçümü sırasında çektiğim silahla 1 oturarak ve 2 ayakta vuruş yapabildim. (Akşam turşuyu fazla kaçırmışım, parmaklarım şişmiş Gülümseme gibi bir bahanem yok maalesef )

Bir daha ki yarışmaya hazırlıklı geleceğim.

Yarışmayı düzenleyen, emeği geçen herkese ve sponsorlara bende teşekkür ederim.
Saygılar.

Üyelik Sözleşmesi, Forum Kuralları ve Kullanımını buraya tıklayarak okuyunuz

Kendini tanıtmayan ve profil bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmayan üyelerimizin üyelikleri sonlandırılmaktadır.Lütfen buraya tıklayarak kendinizi tanıtın

Yeni üyelerimiz; forumumuzda satış İlanı açabilmek için en az 50 gerçek mesaj ve aynı anda 6 aylık üyelik süresi şarttır, aksi halde ilanınız silinecektir.
bsR
G. Başar Öztuna
FTBRİZMİR Takımı

Çevrimdışı Çevrimdışı

FTBRTURK.COM

Üye ID: 1336

Kayıt tarihi 16 Ocak 2010, 12:32:47

Site
« Yanıtla #132 : 23 Ağustos 2013, 08:50:29 »

Geçen senenin fotoğraflarına bakıyorum, hatta yakın zamandaki İzmir müsabakasını düşünüyorum ve İstanbul yarışıyla mükayese ediyorum.. İstanbul yarışında neredeyse büyük çoğunluğun tüfeğinde hamster uygulaması vardı, keza daha rahat ve hızlı mesafe bulma adına büyük çoğunluk dürbününe side wheel uygulamıştı.. Klik ayarını daha detaylı ve hızlı yapmak için büyük çaplı turret cap uygulayanların sayısı hiç te az değildi.. Regülatörsüz AA, Hatsan kullananı neredeyse döver duruma gelmiştik Gülümseme Hemen hemen herkes ChairGun kullanmayı biliyordu, balistik hesaplamalar artık herkezin ucundan da olsa hakim olduğu şeyler olmuştu.. Aralardaki boşluklarda, FT ile ilgili oradaki herkezle rahatlıkla teknik muhabbet edebiliyordunuz.. Yani kısacası herkes teknik olarak birşeyler öğrenmiş, özelleştirilmiş ekipman olarak gerekenleri yapmaya başlamış, herkes bir şekilde ön araştırmalarını/hazırlıklarını yapmış ta gelmişti.. Kimisi parçalarını yurtdışından temin ederken, kimisi atölye çalışmalarıyla işini görmüştü.. Artık çoğunluk işin mutfağına girmişti.. Hal böyle olunca ve herkes olaya hakim olmaya başladıkça müsabakalarda öne çıkmak ta yavaş yavaş zorlaşıyor, zorlaşacak.. Aynı puanı alan atıcı sayısı artacak ve tie break sayıları artmaya başlayacak.. Bu İstanbul yarışında da bir şekilde herkes teknik olarak ve özelleştirilmiş ekipman olarak bir ön hazırlık yapmıştı diyebiliriz.. Peki bundan sonra ne olacak; artık yavaş yavaş herkez olayın mutfağına hakim olmaya başladıkça özelleştirilmiş ekipman ve teknik bilginin yanında mental hazırlık, konsantrasyon, nefes kontrolü, nabız düşürme gibi konular öne çıkmaya başlayacak.. Zira İstanbul yarışının galibi Rehşan Bey, mental olarak ülkemizdeki en hazır atıcılardan biri bana göre, anlamak için biraz izlemeniz yetiyor.. Rakipleri vites arttırdıkça o da bir tık kendini yükseltebilecek mental seviyede..
Peki herkes mental hazırlık, konsantrasyon, nefes kontrolü, nabız düşürme gibi konuları da öğrenmeye başlayınca ne olacak? Gülümseme İşte o zaman da çıtayı yükseltmek gerekecek, artık uluslararası standartlara uygun şekilde kuralları yeniden gözden geçirmek gerekecek Gülümseme Klansmanlar yapmak gerekebilecek...

G. Başar Öztuna
WRABF / ERABSF / WFTF / EFTF Türkiye Temsilcisi

Steyr LG110 FT .177 / Hawke Sidewinder 30 SF 8-32x56 SR Pro
"The g
engines
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

0532 603 83 73

Üye ID: 7535

Kayıt tarihi 06 Temmuz 2013, 19:11:59

« Yanıtla #133 : 23 Ağustos 2013, 09:27:12 »

İstanbul yarışının galibi Rehşan Bey, mental olarak ülkemizdeki en hazır atıcılardan biri bana göre, anlamak için biraz izlemeniz yetiyor.. Rakipleri vites arttırdıkça o da bir tık kendini yükseltebilecek mental seviyede..
Peki herkes mental hazırlık, konsantrasyon, nefes kontrolü, nabız düşürme gibi konuları da öğrenmeye başlayınca ne olacak? Gülümseme İşte o zaman da çıtayı yükseltmek gerekecek, artık uluslararası standartlara uygun şekilde kuralları yeniden gözden geçirmek gerekecek Gülümseme Klansmanlar yapmak gerekebilecek...

Zoraki Ultra HP-01 4,5
AT44-10 Tactical 22 Cal
Bsa 8-32x44 swf
300 BAR Scuba
Astro 243 SD
kyucel
Kâmuran YÜCEL
A Takımı
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+2)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kâmuran YÜCEL

Üye ID: 547

Kayıt tarihi 09 Temmuz 2009, 10:49:04

« Yanıtla #134 : 23 Ağustos 2013, 09:36:42 »

Tespitlerin ve yorumların çok yerinde Başar, ben özellikle son cümlenden yola çıkarak bir şeyler yazmak istiyorum.

Bu ve bundan önceki müsabakalarda hep kural farklılıkları gördük, Ankara İstanbul ve İzmir de farklı uygulamalar oldu. Uygulamalar anlamında her defasında daha güzel uygulamalar görüyoruz, örneğin bu müsabakada sonuçlar neredeyse online Gülümseme olarak izlenebiliyordu vs. Kurallar anlamında (daha doğrusu kuralları uygulama anlamında) ise bence çok eksiğimiz var. Örneğin atış pozisyonları (özellikle de çökerek) bir çok yarışmacıda nizami değil, kullanılan ekipmanlar nizami değil (ilk aklıma gelen Hamster boyları) vs. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, uluslararası kurallar zaten belli. Bu kuralları esas alarak tüm takımların katılımı ve katkısıyla kendimize uygun hale getirip altına da hepimiz imza atmalıyız. Belli periyotlarla da güncellemeliyiz. Yalnız burada dikkat etmemiz gereken husus, kısadan mükemmele gitmeye (uluslararası tüm kuralları birebir uygulamaya kalkarsak) çalışırsak yolda kalırız. Bence yapmamız gereken her defasında bulunduğumuz yerden bir adım adım ileriye gidip içimize sindirmemiz, sonra bir adım daha gitmek şeklinde olmalı. Selamlar, saygılar...

Si vis pacem, PARA BELLUM!

Hazır ol cenge ister isen sulh-u salah!
arth-wader
HAVALI KUVVETLER TAKIMI
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+8)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 6330

Kayıt tarihi 03 Haziran 2012, 01:03:31

Site
« Yanıtla #135 : 23 Ağustos 2013, 10:02:46 »

merhabalar;

Basar'a ve Kamuran'a katılıyorum; herkesın kendınce yaptığı ozel calısmalar tabıkıde buyuk bır renk getirerek herkesın blgı bırıkımını arttırıyor; fakat orta yolu bulup standartları oturtmamız gerekiyor. Hamsterların boyu kundaktan cok fazla olan arkadaşlar gozlemledım, bunların standardı bellı, hamster kundak elcıgını geçemez. aynı sekılde atış pozisyonlarından ozellıkle dız çökerek cogumuzda hatalı, genel olarak askerı dız çökerek gıbı yanı sag ayağın uzerıne oturarak yapıldı yarışma fakat tam tersıne taban yere 90 derece olacak sekılde olmalıydı...

bu gıbı basıt fakat onemlı detaylarıda netlestırır ve onemle uzerıne titrersek daha profesyonel yarışmalara ımza atacağız, emınımkı ısler daha bır kızışacak ve cekısme artacak...

Gamo 4.5 Delta Cadet, AirArms FTP900, FX İmpact, Daystate MK4; Armsan RS-X1 (12cal), Armsan Phenoma LAVA (12cal), Ataarms SP (12cal), Ataarms CY sporting, Husanarms (20cal)...
OttomanEmpire
HAVALI KUVVETLER TAKIMI

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 6332

Kayıt tarihi 03 Haziran 2012, 23:09:16

« Yanıtla #136 : 27 Ağustos 2013, 12:06:11 »

Kulvar hakemlerimizin dikkat etmesi gereken atış stillerinden ''diz çökerek'' stilinde bir çoğumuz hatalı atış yapıyoruz.Aşağıdaki resimde ki gibi olmalıdır.Hatalı diz çöküldüğü zaman ''oturarak'' stilinden nerdeyse hiç bir farkı kalmıyor.Önümüzdeki yarışmada bu kurala riayet edilmesini canı gönülden diliyorum.

Air Arms FTP 900 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 (Nato)

Karavana
FTBRİZMİR Takımı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Türker Erinç

Üye ID: 7472

Kayıt tarihi 20 Mayıs 2013, 21:51:24

« Yanıtla #137 : 27 Ağustos 2013, 18:00:57 »

Basarın dediklerine katılıyorum. Atıcılıkta gelişimin ve mükemmelleşmenin bir sınırının olmaması, bu sporu çok cazip kılıyor.

Sanıyorum bütün bu organizasyonlara emek ve gönül verenler sayesinde çok kısa zamanda, daha profesyonel yarışmalar
düzenlemek hayal değil.

İzmirdeki turnuvada tanışmış olduğum bu spora "bir tüfek yeter, zaten üzerinde dürbünüyle de satıyorlar" diyerek
başlamıştım. Heyhat hala hem ekipman hem teknik olarak çook eksiğim. Sanıyorum aramızda "ohh tamam, gerekli olacak
her türlü ekipmana sahibim, her şeyi de öğrendim" diyen kimse yoktur.

Hasılı, özelde Havalı Kuvvetler, Filintalar ve Sponsorumuza, genelde katılan herkese çok teşekkürler.

NOT(Bu notu çok utanarak bırakiyorum )
Atış alanında beyaz bir torba unutmuşum. İçindekiler: AT44ümün alyan ve o-ringlerinden oluşan yedek parça takımı,
4 kutu JSB, 1 kutu ince memet pellet.
Aman yanlış anlaşılma olmasın tamamen kendi kabahatim ve dağınıklığım. Belki bulunmuş olabilir ümidiyle soruyorum.

Tufenk -- Hatsan AT44
Durbun -- Hawke 8-32-56
Sayfa: 1 2 3 4 5 [6]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: