www.hobisilah.com
12 Aralık 2019, 22:06:34 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   OKUNMAMIŞ KONULAR Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2014 KARAGÖL FT FOTOĞRAFLARI  (Okunma Sayısı 7634 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ROBAR
FİLİNTALAR
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (0)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 1391

Kayıt tarihi 30 Ocak 2010, 06:28:38

« Yanıtla #25 : 20 Mayıs 2014, 14:20:01 »

Artun kalemine sağlık kardeşim, tamda kalbimden geçenleri yazmışsın bu tür maksatlı yapılan hareketler (hakemi lafa tutma, yarışmakta olana laf atma, yarışan yarışmacıyı yakın takibe alarak arı sürüsü gibi arkasında parkur parkur bekleme) ve mutlu son amaca ulaşma güzel hareketlerdi bunlar. Saygılar... İzmir ekibine bir kez daha teşekkür ederim organizasyon bence mükemmeldi. Biz amatör olarak bu hobiyi yapıyoruz bizim beklentimiz bu işten keyif almak bu tarz profesyonel yaklaşımlar
Hobiye gölge düşürüyor maalesef.

FİLİNTALAR GRUBU
AİR ARMS 410 + DİANA350MAG. 5.5 + Atak Arms Zoraki HP-01]
height=150]http://img96.imageshack.us/img96/3566/flnt.gif[/img][/URL]
EFELERİN EFESİ
İsmail KAHRAMAN
FTBRİZMİR Takımı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 7243

Kayıt tarihi 31 Ocak 2013, 18:14:56

« Yanıtla #26 : 20 Mayıs 2014, 14:22:08 »

Daha öncede dediğim gibi 25 adet hakem gerektiren bu kadar geniş alana yayılmış ve yine bu kadar çok parkur ve hedefi olan bir müsabakayı ilk defa tecrübe ederek sizlere hazırlamaya çalıştık. Sizleri yormamak adına bu kadar fazla sayıda gönüllü hakemi bir araya getirmek tahmin edersiniz ki çok zor oldu. Ve yine bu kadar kısa zamanda onları eğitmekte bir o kadar zordu. Özveriyle çalıştılar onlara çok çok teşekkür ediyorum. Bunun sonucunda böyle aksaklıkların olmasıda çok normal. Normal olmayan ise bu tür müsabakalara defalarca katılmış olan bizlerin hobi yaptığımızı unutup gereksiz bir hırsa bürünerek birbirimizi kırmamızdır. Hep birlikte anlayış içerisinde daha iyiye gitmek için herkesin öz eleştiri yapıp doğruyu bulması hobi adına en büyük kazancımız olacaktır.

Saygılar...   

EFELERİN EFESİ
STEYR LG110 FT .177 cal. - SİGHTRON SIII SS 10-50x60 LRIRMH
AİR ARMS S400 MPR FT .177 cal. - HAWKE Sidewinder 30 8-32x56
DAYSDATE AİR WOLF MCT .22 cal.- HAWKE Sidewinder 30 8-32x56
DRAGER Scuba 6lt-300 Bar
bsR
G. Başar Öztuna
FTBRİZMİR Takımı
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+1)

Çevrimdışı Çevrimdışı

FTBRTURK.COM

Üye ID: 1336

Kayıt tarihi 16 Ocak 2010, 12:32:47

Site
« Yanıtla #27 : 20 Mayıs 2014, 14:22:54 »

Merhaba Arkadaşlar;

WFTF ATIŞ KURALLARI'nda şöyle geçiyordu;
Kayış, tüfeği taşımak amacıyla  ya da bir  sabit nişan alma aracı olarak kullanılır. Atış yapılırken kayış enaz bir, en fazla iki noktadan tüfeğe bağlı olmalıdır.. İsterseniz kullanmadığınız zamanlarda tüfekten çıkartılabilir.

Foto: http://www.ctc.pt

Dolayısıyla yukarıda yazdığım kural tanımına uygun askı kayışı kullanılabiliyor, ama tabi kayışların binbir çeşiti var. Ciddi avantaj sağlayacak şekilde ve yukarıdaki tanımlamalar dışında kalanlara izin verilmiyor.. Müsabaka öncesi pek çok arkadaşımızdan özellikle bu konuda bana fotoğraf gönderenler, soranlar oldu, ben de fotoğraflardan gördüğüm ölçüde sıkıntı olmayacaktır şeklinde görüş bildirmiştim. Ama tüm kayışları da müsabaka öncesi detaylı bir incelemeye tabi tutmadık, zira bu şuanki camia yapılanmamızda mümkün değil. Benzer konu hamsterlarda da gündeme gelmişti hatırlarsınız.. Bu tip kayış gibi teknik konuları, itirazları ya da savunmaları inceleyecek, karara bağlayacak, belirsizlikleri ve yoruma açık kısımları oylayacak bir mekanizma ihtiyacımız artık iyice artmıştır diye düşünüyorum..
Açıkalan havalı da ana iki disiplin olduğunu düşünürsek, hem FT hemde BR25 için tüm takımların uyacağı ana kurallar kitaplarınıoluşturmamız gerekiyor bence..   Şahsi fikrim, %100 WFTF kuralları da geçerli olacak diye birşey yok ama enazından ulusal standartlarımızı  hepberaber oluşturmak gerekiyor.. Dolayısıyla rekabet arttıkça, bu tip kural konuları bizde de gündeme gelmeye başlıyor ve bizim artık bir otorite tayin etmemiz gerekiyor, her bölgeden temsilcilerin bulunduğu bir topluluk meclisi gibi.. En azından ulusal müsabaka kurallarını ve işleyişlerini belli bir standarta oturtmak adına.. Hem WFTF ve EFTF'nin izinden çok ayrılmadan, hem de ülke koşullarımızı da dikkate alacak şekilde belli standartlar oluşturmak gerekiyor topluca..
Ama şu da var, şuan WFTF'de dahi bu tip konular tartışılabiliyor, muallak kısımlar orda da var, temsilci olduğumdan kurallar hakkındaki oylamalar bana da geliyor, şuan mesela dizçökerek atışı tartışıyorlar, yastık kalksın mı kalkmasın mı, ayak kısmı görünmeli mi görünmemeli mi..? Ne bileyim daha yeni dijital paralaks konusu oylanmıştı.. Ondan önce hedefler için silüet devrilir sistem zorunlu mu değil mi?..vs Ama bi şekilde tüm temsilci üyelere oylamaya sunulup birkaç gün içinde konu karara bağlanabiliyor.. Bir yetki mercisi var sonuçta.. Biz de eksik bacak bu diye düşünüyorum..
Yoksa tartışmalarımız son bulmaz.. Camia olarak ta büyüdük iyice, topluluk meclisi şart bence.. Böylebir otorite kurduğumuz takdirde müsabakalar sadece organizatör bölge takımının omuzları üstünde de kalmayacak, tüm camia yarışma organizatörü olacak, böylece daha kolay ilerleriz..
Umarım arkadaşlar arası kırgınlıklar yaşanmaz ve herşey tatlıya bağlanır  8-)

G. Başar Öztuna
WRABF / ERABSF / WFTF / EFTF Türkiye Temsilcisi

Steyr LG110 FT .177 / Hawke Sidewinder 30 SF 8-32x56 SR Pro
"The g
arth-wader
HAVALI KUVVETLER TAKIMI
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+8)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 6330

Kayıt tarihi 03 Haziran 2012, 01:03:31

Site
« Yanıtla #28 : 20 Mayıs 2014, 14:31:25 »

merhabalar Başar;

bahsettıgın kavram ve kurallar dogru fakat burada esas olan "tüfek askı kayışı" ek bır kayıs genel olarak yasak. zaten bahsetmıs oldugum durumda da steyr uzerındekı tufek askı kayısı kullanılmamasından kaynaklı...

Gamo 4.5 Delta Cadet, AirArms FTP900, FX İmpact, Daystate MK4; Armsan RS-X1 (12cal), Armsan Phenoma LAVA (12cal), Ataarms SP (12cal), Ataarms CY sporting, Husanarms (20cal)...
Levent
Levent GÜRÜNLÜ
A Takımı
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+10)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 2185

Kayıt tarihi 24 Ağustos 2010, 00:13:49

« Yanıtla #29 : 20 Mayıs 2014, 14:58:13 »

Adım geçtiği için cevap hakkım var;
İlk okuduğumda anlam veremedim gerçekten, 2-3 defa üst üste okudum resimleri inceledim, özelliklede bunları kimin yazdığına baktım, İstanbuldan kimle telefonda konuşsam Artun abime Koray abime Alper abime çok selam diye kapatırım telefonu,kostok Emre abinin de yeri ayrıdır bende. Baktım ki Artun abim yazmış, bu yapılan altı doldurulmamış ithamlara karşı bir iki kelam da ben edeyim.
İlk başta şunu özellikle belirtmek istiyorum FTBRTURK ekibi elinden geldiğinin en iyisini yaptı yazacağım yazıda onlar ve harcadıkları emeğe zerre eleştirim yok bunu bilmlerini istiyorum, az üyesi olan bir takım ve karınca gibi çalıştılar.
 Konuyu okuyunca İkarus Koray abiyi aradım çünkü çök pozisyonunda Alper abiyle birlikte resmimi çekmişlerdi; Koray abi dedim benim resmimi ne için çektin foruma koymak içinmi dedim, bana kızdı ve sen bana ne demek istiyorsun Leventim öyle şey olurmu dedi ben herkesin resmini çektim özel bir sebebi yok dedi, özür diledim ben sadece dostumu düşmanımı bilmek istiyorum dedim, isterse kendiside doğrular tekrardan özür dileyip kapattım.
Maddde madde cevap vermek istiyorum; Artun beye;
Hedeflerden bahsedilmiş, orada itiraz eden sadece A takımın bazı üyleri yoktu, onlarında adı geçseydi, Yarışma organizatörleri ile birlikte  1 numaralı hedeften başlayarak 5,5 mm tüfek ile kilzone dışına atış yaptık, ilk 14 hedeften 12 si düştü defalarca denendi, FTBRTÜRk takımının gözetiminde, eeee adaletmi bu, normal bir durummudur bu , FTBRTURK çok para harcamış hedefler iyi olsun diye onlarında yapacağı bir şey yok, kimseyi suçlamıyorum yanlış anlaşılmasın sakın. Hatta FTBR turk ekibinden bir arkadaşımız bugünü iptal edip yarın tekrardan yarışalım dedi orada bulanan sözde kulis tayfası karşı çıktı. Şaibeye düşürüldü deniyor da evet şaibeli  bunuda  belkş herkes için değil ama en azından ortalama 5 atıcınınki şaibeli açıkça söylüyorum ve bir sakıncada görmüyorum
HErkes elini vicdanına koysun bu zamana kadar kaç yarışma yapıldı 20 atışta ortalama neredeyse 10 vuruş şimdi 50 atışta 40 vuruş.
Artun sen inanıyormusunn herkesin  tüm atışlarının nizami olduğuna, FTBRTÜRK ekibi doğru müdahalede bulunup adaleti sağladılar, kendilerine teşekkür ediyorum.
Serdar konusuna gelince toplantıda yine sen sormuştun Serdarın ikinci tur atışları ne olacak diye, sanırım Emre74 Emre abiye dedim Serdarı saymayın diye bunuda pazar sabahı Serdarla telefonda görüşerek kendisine bizzat ben söyledim. Seniin atışları saydırmayabiliriz diye.

Erdinçin yarışması hakkında tasarruf onun ama bilmiyorum dikkatinizi çektimi iyi atan adamlar Erdinçle tiebreak kalabiliyor yada Türker hocam gibi 1 puan eksik atabiliyor, burda biraz şu atasözü aklıma geliyor iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır.

Gelelim kıyafet ve askı kayışı safsatasına bu kadar altı boş ve araştırmadan nasıl bu yazıları yazdın anlam veremedim.
1. si yarışmadan bir hafta önce FTBRTURK takım kaptanı Başar hocama whastuptan resim yolladım kendiside bunu doğrulayacaktır, ceketi ve çök pozisyonunda kullanılan aaskı kayışının resimleri attım ve dedimki bunlarda bir sakınca varmı  ; gelen cevapta hiç bir sakınca olmadığı yönündeydi, lütfen BAŞAR hocam durumu burayada yazsın.
Ayrıca zaten benim fotoğrafımı koyup bu yanlış denip aşağıya çök pozisyonunda kayış kullanma örneği verilen fotoğrada dikkatli  bakın göz var nizam var iki fotoğrafta ortada, ,iki kullanımda aynı hiç bir değişiklik yok, bu duruma ciddi anlamda güldüm. Sadece birinde ceket var diğerinde yok, ceket giymekte yasak değil, özellikle Başar'a soruldu bu durum. resmide gönderildi.
Son olarak kıyafet konusunda Başar' da giydi neden ona ses çıkarmadın bu zamana kadar bir tek bu yarışmada giymedi, ayrıca Youtubedan videoları bakın bakalım ceket giyenlere yasakmı değilmi?Ha?Ha?Ha??  Birde gerçekten yasaksa neden orada söylemedin, biz onu sorarak oraya geldik diyebilirdin bu şekilde yasak diye olmaz atıcaz demezdik, tekrar ediyorum aynı şekilde giyinilip resim yollandı ve onay alındı
Aklımada gelmişti ne yalan söyliyim kürsü alırsam birileri mutlaka takılacak cekete diye.

İkinci tura çıktığımda Artun saolsun çatık kaşlarıyla hayalet gibi peşimde gezdi anladım da zaten bir şeyler çıkartacağını, kastettiğin bensem eğer sohbet vs, dinlenme gibi şeyler, sadece son kulvarda ayak atışından sonra Ayşen hanım hakemimdi ona dedimki bir dakika nefes alabilirimiyim, kendisi kararsız kalınca, dedimki arkadan beni izliyorlar başlıyım en iyisi, keşke izleyeceğine benim kamera kaydımı alsaydın onuda  paylaşırdın ne olup ne bittiğini ne senin ağzından ne benim ağzımdan öğrenmiş olurdu insanlar,  bende çok şey gördüm yazarsam pamuk ipliğine bağlı olan ipler iyice kopacak mutlu olmak için yaptığım hobiden soğuycam, gerçi şimdiden soğumadım desem yalan olur, kimin ne yaptığıyla ilgilenmek bana biraz garip geliyor. Herkes bu yarışmada baştan sona doğru nasıl davrandığını bir düşünsün. Nelere dikkat edildi nelere edilmedi, bu zamana kadar kimsenin kaç attığı veya atmadığıyla hiç ilgilenmedim kimsenin başarısına gölge düşürmedim, buna diğer takımdan arkadaşlarımda dahil bunun en iyi Örneğinide Kostok Emre abi bilir, Deniz çayda bilir, bu adamlar benim rakiplerim değilmi? Bu adamların iyi atmasını her zaman istedim ve o önde davrandım aksini iddia edecek 1 tane adam çıkamaz. HErkes çalıştığı kadar başarılı olsun. Bu yarışmada ben kimseye suç bulmadım, ilk günün akşamı 5-6 kişi geç saatlere kadar oturduk Alper abiye ne dedim o şahit yarışmaların bu akşamları çok güzel oluyor gerisi hikaye kendiside doğrular beni.

Artundan alıntı
"ve ozellıkle yarısma sırasında yapılan dıger arkadaslarında rahatsızlık duyarak belırttıgı gıbı taktık edınılmıs hıc de etık olamayan davranısların bılıncılı olarak sergılenmesı konusunda ısrar eden yarısmacıları esefle kınıyorum. parkur konsantrasyonunu bozmak, yarısmacının dıkkatını dagıtmak, hakemı mesgul etmek, vb, yarısmaya golge dusurmek degılmıdır?""

Bunu kim yaptı gerçekten merak ettim, takım olarak bizi kastediyorsan biz neymişiz yav bu zamana kadar aldıpğımız buütün başarılarda hep böylemi aldık.

Artundan alıntı
"bılınclı olarak sureklı sergılenen bu tur davranıslar ve kulıscı yaklasımlarla tum heyecanı ve atmosferı etkıleyen bu ısmı gecen arkadaslarımı sıddetle kınıyorum. bu sekılde davranısların bahsetmıs oldugum dostlukla ve centılmenlıkle yakından uzaktan ılıskısı oldugunu sanmıyorum. adıl bır sekılde 4.5 katagorısı olması konusunda ısrar edenlerın bu ısı profesyonelce yapmak ısteyenlerın kendı aralarında yada daha dısıplınlı resmı yarısmalarla kendılerını ıspatlama ısteklerını tatmın etmelerını dılerım...""

İşte burda sana gerçekten katılıyorum ve destekliyorum. Dostluk ve centilmenlik anahtar kelime bu bence.
Yarışmada yüzüme gelip söyleseydin ceket kayış ve diğer bahsettiğin konularda yemin ediyorum zerre kırılmazdım dediklerini yapardım. Birde üstüne teşekkür ederdim, keşke öyle olsaydı.

Son olarak madem bu kadar polemik oluyor; kabul ederlerse ve saygısızlık olarak görmezlerse FTBRTÜRK ekibine aldığım kürsüyü iade etmek istiyorum.

Son mesajlara bir daha göz attım; Robar arı sürüsü gibi gezme demiş ama onu önce kim başlattı acaba ve biz neden gezdik hiç düşündünmü.

A-TAKIMI
Karavana
FTBRİZMİR Takımı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Türker Erinç

Üye ID: 7472

Kayıt tarihi 20 Mayıs 2013, 21:51:24

« Yanıtla #30 : 20 Mayıs 2014, 15:09:44 »

Abiler / Arkadaşlar...
Buradaki teknik tartışmalar sonuçsuz kalacaktır. Daha önce de birçok defa yaşandığı gibi.

Temennim, kimse kimseyi kırmadan, sorunların konuşarak çözümlenmesi. Havada bırakılmaması.

Bunun için de Başar'ın önerisinin üzerinde durmamız gerektiğini düşünüyorum. Bir üst kurul/ bir akil
adamlar topluluğu kurarak bütün bu konular orada detaylıca tartışılsın. Kurumsallaşılsın.

Henüz emekleme aşamasındaki bu spora gönül veren her bir arkadaşa ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Her geçen gün
daha güzel şeyler göreceğimize eminim.   

Tufenk -- Hatsan AT44
Durbun -- Hawke 8-32-56
hycan
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 6447

Kayıt tarihi 04 Ekim 2012, 10:28:57

« Yanıtla #31 : 20 Mayıs 2014, 15:16:29 »

Ona buna bişey diyemem yanlız latif ustanın 1. nci gün sonunda yapılan konuşmalar üzerine çekileceğini ve gerek veli bey gerekse oray gerekse ben ısrarımızla atış yapmaya devam etti 2,nci gün verimsizliğini ben ona bağlıyorum,
EmRe74
Emre Ö.
FTBRİZMİR Takımı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Nature,Knives,Rifles...

Üye ID: 6294

Kayıt tarihi 22 Nisan 2012, 20:11:35

« Yanıtla #32 : 20 Mayıs 2014, 15:23:02 »

Levent,
Serdar konusunda bir yanlışı düzeltmek isterim.Genel klasmanda olsa 4,5-5,5 kategoriyede ayrılsak Serdar zaten atışını yaptı fark eden birşey olmayacak değerlendirmeye alınacak demiştim! Atış iptali yada sayılmama söz konusu değildi yani 

Steyr Lg110 FT .177 (Sightron SIII 10-50x60)FTIRMOA
Hw100 T FSB .22 (Hawke Sidewinder 8-32x56)20x
Spyderco's

Levent
Levent GÜRÜNLÜ
A Takımı
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+10)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 2185

Kayıt tarihi 24 Ağustos 2010, 00:13:49

« Yanıtla #33 : 20 Mayıs 2014, 15:26:30 »

Emre abi yanlış anladın beni, benim böyle bir teklifim olmuştu, sorun olacaksa eğer Serdarın atışını iptal edelim diye. Sonra siz gerek yok deyip yazdığınız açıklamayı yapmıştınız.

A-TAKIMI
EmRe74
Emre Ö.
FTBRİZMİR Takımı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Nature,Knives,Rifles...

Üye ID: 6294

Kayıt tarihi 22 Nisan 2012, 20:11:35

« Yanıtla #34 : 20 Mayıs 2014, 15:27:37 »

Emre abi yanlış anladın beni, benim böyle bir teklifim olmuştu, sorun olacaksa eğer Serdarın atışını iptal edelim diye.

Ha ok Gülümseme Pardon 

Steyr Lg110 FT .177 (Sightron SIII 10-50x60)FTIRMOA
Hw100 T FSB .22 (Hawke Sidewinder 8-32x56)20x
Spyderco's

wrangler
A Takımı
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+2)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 5915

Kayıt tarihi 07 Ocak 2012, 23:18:54

« Yanıtla #35 : 20 Mayıs 2014, 17:43:04 »

Konu gereksiz bir tartışma halini almış. Birkaç şey yazmak istiyorum sadece.

Öncelikle Ftbrturk ekibine teşekkürler. Bizlere avrupa standardında bir parkur hazırlamak için çok çaba sarfetmişler. Müsabaka tertiplemenin ne derece zor olduğunu çok iyi bilenlerdenim, bu açıdan ellerini taşın altına koymuş olduklarını görmemek mümkün değil. Yarışmanınsa kusursuz olduğunu söylemek doğru olmaz. Soma acımızın ardına denk gelişi(ve belki de bu olaylar bahane edilerek yarışmanın baltalanmak istenişi), tesisle ilgili yaşanan sorunlar ve üzerine bir de hedeflerde yaşanan sorunlar ister istemez herkeste gerginliğe sebep oldu.

Birkaç yıldır düzenlenen yarışmalarda ben dahil herkesin ortak hedefi başarı sağlamak, hobinin tadı tuzu oldu yarışmalar. Bu yarışmalarda da kendim adına söylemem gerekirse en çok kafa dengi hissettiğim, en çok özlediğim gruptur İstanbul ekibi. Buna karşılık olarak Artun abi düşüncelerini doğrudan yarışmada, whatsapp gruplarında, en kötü alo diyerek dile getirmeni beklerdim, foruma yazmak gazeteye ilan vermek gibi olmuş, çok şaşırdım. Keşke ayrılmadan konuşsaydık bu gibi şeyleri.

Yarışmada etik olmayan ve kural dışı çok şey vardı aslında. Yarışmacının arkasından oturup mesafe tahmini yapmak, kulvara başlamadan hedefleri keyfine göre boyamak, alkollü olarak yarışmaya katılmak, keyfi olarak kulvarlar boş beklerken(hedefler yumuşasın da öyle atayım düşüncesiyle) tüm herkesi bekletmek, krono masasında ağır pelletle atıp tüm yarışmacıların hakkına geçmek. Detaylara girersek çok şey var, eleştiri ve yorumlara cevaben yazıyorum ama isim vermeyeceğim. Çünkü bence asıl olan tadımız kaçmadan bu işe devam etmek.

Yarışmaları nasıl daha keyifli hale getiririz buna bakalım diyorum.

hikmet
FTBRİZMİR Takımı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 6731

Kayıt tarihi 15 Kasım 2012, 19:00:30

« Yanıtla #36 : 20 Mayıs 2014, 23:05:59 »

En azindan fikirlerimi belirteyim. Cevap verdigim arkadaslarin bir cogunu tanimiyorum , bu nedenle genel goruslerimin objektif olabildigini dusunuyorum.

- Erdinc'in katilmamasi konusundaki fikirlere katilmiyorum. Hali sahada mac yapsak , superlig'den bir hollandali bir futbolcu gelse iki dusunce gelisebilir kafanizda
          a) Olurmu , haksizlik , resmi olmadigi icin yasal olabilir ama bizim onun karsisinda hic sansimiz yok.
          b) oo super , tanisalim , konusalim , oyununu gorelim yeri gelir bir calim yiyelim keyif alalim , olursa calim atarsa mutlu olur seviniriz

Ben b sikki gibi dusunuyorum. erdinc yada diger lisansli sporcular , yada milli sporcular benzer bir disiplinde aramisda olurlarsa bize zararlari degil faydalari dokunur. Ben sonuc degil surec odakli dusunmeye calisan biriyim. Alacagim madalyadan cok gecirecegim iki gun degerlidir benim icin , madalya ise tuzu biberi olur.   Aksine yillarini bu spora ayirmis insanlari sirf onlari gecemeyiz diye dislamak etik olmaz diye dusunuyorum. Yine ayni sekilde dogal yetenegi olan 20 yasinda bir arkadasimiz cikip her yarisma tam puan atsa ne diyecegiz , bizim yetismemiz imkansiz sen atma mi diyecegiz. Kaldiki kisi ozelinde boyle guler yuzlu hossohbet bir arkadasimizi her aktivitede gormeyi, bircift laf etmeyi isterim.

- Aski kurali ile ilgili olarak kural kitapcigi yada org. komitesi degerlendirmesi gecerli olmalidir. Eger aksi gorus var ise degerlendirilmeli eger yeni kural benimsenire bir sonraki yarismalar icin kurallar guncellenmelidir. Eski kuralla atis yapmis olan sporcularin ne sayginliklari , ne degerleri , ne puanlari ne aldiklari dereceler degismez. Degismemeli. Bu dusunce karsisinda hareketi elestirilen sporcular uzerine alinmamalidir diye dusunuyorum , benim kisisel fikrimde nizami oldugu yonundedir.

- Yarismaya katilmama konusu kisisel bir konudur elestirmek istemem , ancak buda kalkip savunulacak bir durum olmamalidir. Ben su nedenle gitmedim sen gittin demek sen o nedene saygi duymuyorsun demek bence uygunsuz bir davranistir.

- Organizasyon aksakliklari  ; bence elimizden geldigi kadar aksayan yada simdilik aksamasa bile ileride sorun cikarabilecek olan noktalar gozumuze carpiyorsa bunlari yazalim. Takim arkadaslarimin emegi coktur ama yaptiklari ise olan saygilari daha coktur. Elestiriden uzulecek , nedensiz savunma yapacak insanlar degiller. En sonunda ftbr'de organizasyondan edilinen dersleri not alacaktir. Hem kendileri hemde sonra yapisma yapmak isteyecek arkadaslar icin.

- 2006 yilinda cardif'teki ft klubunu ziyaret etme sansim olmustu , o gunler icin gorduklerim ruya gibiydi. Castelon gibi bir adi vardi klubun , uyeleri , uye kartlari harika bir tesisleri vardi. Yarisma oncesinde takim arkadaslarima destek olamadim. Hatta karagol'e ilk kez yarisma gunu gelebildim. Geldigimde gorduklerim karsisinda hayrete dustum. Cardiff'te gorduklerimin otesinde inanamadigim bir organizasyon ve caba gordum. Bir cikar beklemeden , karsiliksiz bir cabaydi bu. Hepsine buradan tesekkur ediyorum. Amator ruhla porfesyonel bir organizasyon cikardiniz , sizlerle gurur duydum.

- Organizasyon sirasinda aksayan seylerin oldugunu , olabilecegini dusunuyorum. Henuz yeni yapilanma icindeki bir brans icin bu cok normal

- Basar konusunda boyle dusunenler var ise uzulurum gercekten , kendisini tanidigima cok seviniyorum. Ancak unutmayin bu brans spor bakanligina bagli bir federasyon degil , yapilan yarismalar resmi degil bu durumda dis ulkeler ile iliskiler amator toplulular yada var ise sivil toplum kuruluslari uzerinden ilerler. Benzer bir durumu Hava Sporlari Federasyonu olusmadan once basimizdaydi. Avrupa sampiyonasina giden arkadaslarimiz ozel bir klubun duzenledigi yarisma sonrasinda seciliyor ve gidiyor avrupa fai'de onlari muhattap aliyordu. Sonra bir dernek kuruldu , irtibat kisisi dernegi kurunca baglanti dernege gecti. Derken sonunda federasyon kuruldu hersey duzene girdi. Aynisi bu alanda da olacaktir acele etmeyin. Unutmayin gelinen hic bir pozisyon hakettiginiz icin degildir haketmeniz icindir. Bu nedenle elestiriler yapamadigi , eksik yanlis yaptigi seyler uzerinden olursa muhattap bulabilecektir.

-Genel anlamda bir birlik olmamasi durumunda kural kitapcigi , yarisma fiksturu gibi konulara gecmek mumkun olmayacaktir. unutmayinki bu alan takimlarin alani degildir. Takimlar olsada brans bireysel bir branstir. Bu bireyler oldugu surece alan devam edecektir. Bu nedenle sirf toplu haldeler diye , sirf kalabaliklar diye takimlarin soz hakki olan bir alan gibi gormeyin. Genel temayullerde anlasilirsa bu adimlar atilabilir anlasilamazsa farkli kurallarla farli yarismalar yapilir herkes kendi kumunda oynar.

Buraya kadar sabirla okudugunuz icin tesekkur ederim.

Hepinize iyi gunler dilerim.

| Konu disidir ama konuya dahil edildigi icin yaziyorum meslegim geregi kurumlarda isyeri hekimi olarak calistim , is guvenligi konusunda egitim aldim. Bugun somada olanlardan sonra yapilmasi gereken somaya aglamak degil yarin baska soma'larin olmamasi icin gereken adimlari atmak olmalidir. Maalesef ulkemizde benim isim hep kisiler hasta olduktan sonra basliyor. Ancak koruyucu hekimlik kitaplarda bir basliktan yada yasadaki bir satirdan ileriye gidemiyor |

Izmir
k1nsan
HAVALI KUVVETLER TAKIMI

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 7422

Kayıt tarihi 09 Nisan 2013, 00:09:40

Site
« Yanıtla #37 : 21 Mayıs 2014, 09:26:29 »

Sevgili Dostlar,

Karagöl'de FTBRTurk ekibinden kimi gördüysem "harikasınız ve harika bir organizasyon yaptınız" demeye çalıştım. Öncelikle aranızda göremediğim yüz yüze elini sıkıp tebrik edemediğim tüm arkadaşları buradan tebrik etmek istiyorum. Aileleri ile başbaşa verip organizasyonu olduğundan daha samimi, sıcak bir boyuta taşıyan tüm dostlarıma ve ailelerine selam olsun.
O işletme sahibinin yakasına yapışıp olay yapmayan tüm arkadaşları da ayrıca sağduyuları için tebrik ederim. Şaka bir yana bir sonraki organizasyonunuzu iple çekiyorum.
Bunu da özellikle söylüyorum çünkü tekrar aynı motivasyonu / vakiti bulup, doğru maneviyatla katılmak çok zor çünkü herkes birşeyler için çabalasa da bunun bir arkadaş buluşması bir hobi olduğunu unutup inanılmaz bir hırsa kapılanlar var. Ne yazık ki bu hırsla algı yönetimi yapanlar da var. Sonuç olarak günün sonunda aldığım puanları bile gerçekten alıp almadığımı bilemeyecek bir algıya düşürüldüm.

Ama İzmir Karagöl alışkanlık haline getirilmiş tüm olumsuzluklara rağmen tekrar gelmek isteyeceğimiz nadir organizasyonlardan oldu. Gözlerimizi olumsuzluklara kapatıp edindiğimiz pırıl pırıl dostluklara bakarsak öyle sanıyorum ki kıymetini o zaman anlarız.

Tanıdığım tanımadığım her arkadaşıma güler yüzlü içten sohbetleri için teşekkür ederim.

meenet
Mehmet ALLAHVERDİ (Arh +)
A Takımı
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+5)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Takım Kaptanı

Üye ID: 1783

Kayıt tarihi 06 Mayıs 2010, 16:12:16

« Yanıtla #38 : 21 Mayıs 2014, 11:27:33 »

Organizasyonda emeği geçen, gelip bizi destekleyen, yarışan, yarışmayan tüm dostlara teşekkür ederim.

Mehmet ALLAHVERDİ Arh +
Daystate MkIV Panther 22 cal. /Nikko Diamond 10-50x60 MD

acemi
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 2181

Kayıt tarihi 23 Ağustos 2010, 11:36:28

« Yanıtla #39 : 21 Mayıs 2014, 13:50:47 »

Öncelikle yarışmayı tertip edip hazırlıkları yapan tüm arkadaslara ve eşlerine cok tesekkür ediyorum,manzara, atıs alanındaki hedefler, yapılan organizasyon cok guzeldi.Yarısmaya ilk defa geldim ve gelis sebebim hem forumda hemde telefondan konusmaktansa yuzyuze gorusup tanısmak, yeni dostlar edinmek ve muhabbetimizin samimiyetini artırmaktı .Organizasyonu yapan arkadaslara sonsuz tesekkur ediyorum o kadar mesafeye defalarca gelip o kadar ugrasmak kolay is degil daha once ugrasanlar bunu cok daha iyi anlayacaktır ,eksiklikler aksaklıklar tabiki olacak onemli olan bu aksaklıkları gormek cozumu aramak ve bir sonrakine daha deneyimli hazırlanmaktır.
   Musabakadan sonra tartısmaktansa yarısma oncesi genel bir toplantı yapıp olması gerekenler ve olmaması gerekenleri kesinlestirip hakemlerede gerekli talimatları mumkun oldugunca net olarak vermek daha iyi olacaktır diye dusunuyorum.
Birde keske ufak birer sticker seklinde isim ve nick leri yakamıza yapıstırsak yeni olan arkadaslar adına daha hos olabilirdi.
 Bu tur yarısmalar keske takımlar ve kisiler arasında tartısma ve ayrımcılık yerine birlik beraberlik ve muhabbeti artırsa asıl amacıda zaten bu olmalı .. bunlar nacizane benim dusuncelerim yanlısım varsa kusura bakmayın herkese saygılar ....

Air Arms S500 Extra Fac.
Diana 350 MAGNUM
Zoraki HP 01
Crosman 2100  (GİTTİ)
Hatsan AT44 WX 10 LW(GİTTİ)
arth-wader
HAVALI KUVVETLER TAKIMI
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+8)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 6330

Kayıt tarihi 03 Haziran 2012, 01:03:31

Site
« Yanıtla #40 : 22 Mayıs 2014, 17:17:37 »

merhabalar;

yasanan sıkıntılardan oturu yapmıs oldugum olumsuz elestırıler tum A-Takımı'na ıtaf edılmemıs; ozellıkle belırlı yarısmacılar, dırekt olarak ısımlerı kullanılarak belırtılmıstır...

bu konuda herkesı bılgılendırmek ve yanlıs anlasılmaların onune gecmek ısterım.

gereklı saygı, sevgı ve ahlak anlayısını herkesın korumasını rıca ederım...

Gamo 4.5 Delta Cadet, AirArms FTP900, FX İmpact, Daystate MK4; Armsan RS-X1 (12cal), Armsan Phenoma LAVA (12cal), Ataarms SP (12cal), Ataarms CY sporting, Husanarms (20cal)...
Serdar Havsut
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 698

Kayıt tarihi 31 Ağustos 2009, 14:42:23

« Yanıtla #41 : 22 Mayıs 2014, 21:04:06 »

Yazilan her yorumun ardindan mutlak cevap hakki doguyor , yazsam olmuyor , sussam gönül razi degil ,bu isi onu dedin bunu demedim , sende sunu yaptin moduna sokulmasini sahsim adina hic istemiyorum. Ne yazildigini ne anlatilmak istendigini hepimiz anlayacak yaş ve zekadayiz. Keske olay forumlara taşinmadan önce yüzyüze konuşulma cabasina girilseydi.

Moderator arkadaslardan ricam , tum forumlardaki basliklarin temizlenmesidir.
Saygilar..

Air Arms S410 Xtra .22 + Bushnell Elite 4200 Series 6-24x50 Mil-Dot
Daystate Mk4 Panther + Bushnell Elite 4200 Series 6-24x50 Mil-Dot
Samyang - 357 Recluse
Steyr Lp10 - 4,5
Gamo Cfx + Bushnell 3-9x32
ATA CY 12 ga Auto

Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: