www.hobisilah.com
28 Mayıs 2020, 23:51:33 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   OKUNMAMIŞ KONULAR Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Bir Amatör ve Onun Balıkları, Fotoğrafları... - [Koray Balcı]  (Okunma Sayısı 4407 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Koray Balcı
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+1)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

Üye ID: 3251

Kayıt tarihi 14 Şubat 2011, 01:52:27

« : 26 Haziran 2014, 10:19:28 »

Merhaba.  Ben de diğer arkadaşlar gibi kendi beslediğim ve fotoğrafladığım birkaç balığı bu başlık altında gün geçtikçe paylaşmak ve ilerleyen zamanlar için kendi çapımda bir portfolyo oluşturmak istedim. Bunun için elimde birçok foto olmasına karşın kendimin de beğendiği fotoğrafları gün geçtikçe eklemeye ve basligi gorsel acidan zenginlestirmeye calisacagim.

Çekimlerde kullandığım fotoğraf makinam Canon EOS 650D. Lens olarak da kimi zaman 18-135 STM kimi zaman da 50 mm f1.4 kullanmaktayım çekilmiştir.Buradaki fotoğrafların hepsi elde çekimle - tripodsuz çekilmiştir. Bazıları aslında portfolyo fotosu olmamasına karşı gelişimini göstermesi açısından cep telefonu ile çekilmiş fotolar da mevcut. Belki ilerde bir makro lens sahibi olursam daha değişik fotoğraflar çıkarabileceğimi de düşünüyorum. Saygılar.

Half Moon Bettam:

Thai Silk Flower Horn - TAHİR (Yavruluktan İtibaren)

(06 Şubat 2013) (ilk aldığım hali)

(16 Mart 2013)

(7 Mayıs 2013)

Thai Silk Flower Horn - TAHİR - Ergen

Thai Silk Flower Horn - TAHİR - Yetişkin

Red Dragon Flower Horn - Rex

15 eylül 2012

15 ekim 2012

1 kasım 2012

10 Ocak 2013

21 Ocak 2013

21 Mayıs 2013

Güncelleme
1 Aralık 2014

Şu anda da yunus kolonim mevcut ama henüz fotoğraflayamadım. Fotoğrafladığımda onu da eklemeye çalışacağım.
Zamanla fotolar güncellenecektir.
Saygılar...

mozturk
Murat Öztürk
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+7)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 7454

Kayıt tarihi 03 Mayıs 2013, 19:02:38

Site
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2014, 14:40:17 »

Koray bey görüpte beğenmemek elde değil. Gerçekten harika fotoğraflar ve balıklarınız çok güzeller... Özellikle bitkili tanktaki bettanız tam yarışmalık foto olmuş. Akvaryum.com daki fotoğraf yarışmasına gönderin bence 

Zoraki Ultra .177 cal. & BSA 3-9x32 EG
Daisy Powerline 5170 .177 cal. & Docter Red Dot Holo Sight
KWC JERICHO SA941 .17 cal. bb
TA1AAT - KN30ec

http://www.muratozturk.com.tr
Koray Balcı
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2014, 14:50:48 »

Koray bey görüpte beğenmemek elde değil. Gerçekten harika fotoğraflar ve balıklarınız çok güzeller... Özellikle bitkili tanktaki bettanız tam yarışmalık foto olmuş. Akvaryum.com daki fotoğraf yarışmasına gönderin bence  

Teşekkürler Murat Bey bu övgü dolu sözleriniz için.  

1.Katılım
2.Katılım

Zaten göreceğiniz üzere iki defa katıldım ve o süreden sonra da pek yarışmalara katılmak istemedim. Puanlamada benden yukarıda görülen, derece almış canlılara ve fotoğraf kalitelerine bakarsanız, oylamada ne gibi sıkıntılar olduğunu üç aşağı beş yukarı anlayabilirsiniz. Oylama lobi oluşturma üzerine, eşden dosttan oy dilenme üzerine bir sistem üzerine kurulunca ben öyle şeylere pek ragbet etmedim. Ekledim bıraktım. Sonuç olarak ben derece alamadım ama benim fotoğrafımın altına bayağı övgü dolu yazılar yazıldı ve bununla yetindim. Gönüllerin birincisi olduk desem yeridir  

mati
Murat KILIÇ
ES ES TEAM
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+10)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Emekli

Üye ID: 1261

Kayıt tarihi 01 Ocak 2010, 14:57:02

« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2014, 16:06:55 »

Çok güzeller maşallah.Sığınakta boş bekleyen akvaryumun duruyor.Resimleri görünce bir tekrar başlasammı diye düşündüm.

Daystate AirRanger 25 cal.6-24x56  20X sidewinder
Daystate Air Wolf 22 cal.Hawke 6.5-20x42 20x Sidewinder
Rapid HM 1000X 25 cal.Hawke 8.5-25x42 20x sidewinder
Kral Puncer Pro Marine 22 cal. Nikko Stirling 4-16x44
Weihrauch Hw 30 Hawke Varmınt 3-12x44 sf
Weihrauch Hw 75.177 cal.
Walter CP 88 4'' .177 cal.
Walter CP 88 6'' .177 cal.
Luger P 08 .177 cal BB Blowback
Umarex Colt Peacemaker SAA 45.177 cal.BB
Drager 6.8 lt 300 bar
Metin SAYDAM
Metin SAYDAM
GENEL MODERATÖR
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+16)
Çevrimdışı Çevrimdışı

---

Üye ID: 2905

Kayıt tarihi 08 Ocak 2011, 02:08:13

« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2014, 16:19:43 »

Doktorum vallaha sen amatör filan yazmışsın ama kendine haksızlık etmişsin hem fotolar hem de beslediğin balıklar çok güzeller hele hele ay ay gelişimlerini fotoğraflamak çok güzel olmuş. Tankların genel görümlü fotoları varsa dizayn açısından görmek isterdim doğrusu. Paylaşım için de teşekkürler

"Bildiklerini anlat, ama aklı vermeye kalkma. Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma. Sessiz kalmak, bir şey bilmediğin anlamına gelmez, çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez. Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır. Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir." Hz. Mevlâna Celaleddin Rûmi

Yeni üyelerimiz; forumumuzda satış İlanı açabilmek için en az 50 gerçek mesaj ve aynı anda 6 aylık üyelik süresi şarttır, aksi halde ilanınız silinecektir.
Koray Balcı
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2014, 10:46:18 »

Çok güzeller maşallah.Sığınakta boş bekleyen akvaryumun duruyor.Resimleri görünce bir tekrar başlasammı diye düşündüm.

Teşekkür ederim Murat Bey. Sığınakta akvaryum durmasın, siz çıkarın ben benim yunus yavruları çıkınca size gönderirim. Boş duracağına evinizde dursun biz her türlü doldururuz onu

Doktorum vallaha sen amatör filan yazmışsın ama kendine haksızlık etmişsin hem fotolar hem de beslediğin balıklar çok güzeller hele hele ay ay gelişimlerini fotoğraflamak çok güzel olmuş. Tankların genel görümlü fotoları varsa dizayn açısından görmek isterdim doğrusu. Paylaşım için de teşekkürler

Metin hocam çok teşekkürler, sağolasın. Amerikanlar boy olarak hızlı bir gelişim gösterdiğinden ay ay kronolojik fotoğraflama iyi oluyor nereden nereye geldiğini görmek adına. Yalnız benim baktıklarım genelde Flower horn cinsi balıklardı. Özel bir tür. Pek fazla bakan yok. Tek tank arkadaşı ise SU Ne yazık ki ne bir dekor ne de bir tank arkadaşı kabul ediyor. Tankın genel görünümü yüklerim ama senin işine yaramaz çünkü tabanda kum ve arkada mavi fondan ibaret. Dediğim gibi aslında kumla da fazla uğraşmaz Flowerhornlar ama akvaryum döngüsündeki bakteri kolonizasyonu için gerekli kum. Senin anlayacağın çırılçıplak akvaryumda yaşıyor ama öyle seviyor Gülümseme

CenkHoca
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+2)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 2393

Kayıt tarihi 15 Ekim 2010, 13:10:10

« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2014, 21:02:51 »

Yaklaşık 8 yıldır beslediğim, green terror'üm var. Bugüne kadar 13-14 balık katletti. Yanında kimseyi istemiyor. Amerikan cikletlerinin hepsi böyle mi?

Fazla büyüyünce büyük tanka aldım. Küçüğüne de 2 tane rainbow cikled aldım. Ama onlar da çok saldırgan. Araya cam koyarak tankı ikiye ayırdım. Şimdi sakinlediler biraz. Green terror elimden daha büyük ve bu gidişle eş bulamıycam o balığa. Tek başına ölecek zavallım. Eş bulma imkanı var mı ki acaba?

байкал иж 53м.177

Abu Svangsta + Abu Garcia Ambassadeur 6601 SX
Koray Balcı
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2014, 09:28:33 »

Yaklaşık 8 yıldır beslediğim, green terror'üm var. Bugüne kadar 13-14 balık katletti. Yanında kimseyi istemiyor. Amerikan cikletlerinin hepsi böyle mi?

Fazla büyüyünce büyük tanka aldım. Küçüğüne de 2 tane rainbow cikled aldım. Ama onlar da çok saldırgan. Araya cam koyarak tankı ikiye ayırdım. Şimdi sakinlediler biraz. Green terror elimden daha büyük ve bu gidişle eş bulamıycam o balığa. Tek başına ölecek zavallım. Eş bulma imkanı var mı ki acaba?

Cenk Hocam Green Terror, Midas, Texas, Zebra, Jaguar, Ateş kafa, Vieja türleri vb sayabileceğimiz birçok büyük ve genelde orta amerikan grubuna ait cichlidler eşleşme konusunda oldukça hassas ve bir o kadar agresif balıklardır. Tek eşli olarak yaşarlar ve bölgeci balıklardır. Bölgeci olmaları yavrularını koruma açısından işe yarasa da genelde karma tanklara konulmuş herhangi bir çift sahiplendikleri bölgede terör estirir, o bölgeye kendilerinden büyük veya küçük kimseyi sokmazlar. Sonuç ise ya tankta büyük bir karmaşa ya da yaranlanma, ölüm gibi seçenekler olur.

Green terrör de büyük boyutlara gelmeden bile oldukça agresif olan bir balıktır. Bir keresinde benim 3 astronotumu (ki kendisinden oldukça büyük olan balıklardı) birkaç saat içinde yara bere içerisinde bıraktı. Tanktan çıkardım ve bir daha bu balığı hiçbir tankıma sokmadım. Bu balık yaşı büyüdükçe daha da agresifleşiyor kendi gözlemime göre. Amerikanlarda eşleşme kendiliğinden olan bir hadise. Bir erkek bir dişi yanyana koyunca eş tutmazlarsa muhtemelen erkek dişiyi hırpalayacak en sonunda da öldürecektir. İşin özü deneme yanılma yöntemine dayanıyor aslında. Bunu yaparken de balıkların birbirine alışması için birbirlerini görecekleri ama mudahale edemeyecekleri şekilde ayırmak, bölmelendirmeye gitmek gerekiyor akvaryumda. Kimi zaman uzun süre bölmelerde yaşayan erkek ve dişi yeniden birleştirildiğinde eş tutar hale de gelebiliyor.

Böyle büyük boyutlu bir erkek istese hemen dişiyi öldürebilir. Dolayısıyla eş tutturma aşamasında sürekli gözünüz üzerlerinde olmalı, bir sıkıntı gördüğünüzde müdahale etmelisiniz. Sıkıntıdan kasıt dudak dudağa kenetlenmeleri değil, bunu sadece kavga anında değil çiftleşme ritueli olarak da yapıyorlar kimi zaman. Bariz bir şekilde zarar verdiğini gördüğünüz an müdahale etmelisiniz. Zaten eş tutmadıkları hareketlerinden belli olur. Bu konuda şu başlığı incelemenizi tavsiye ederim;

Green Terror Eş Tutma vb

Öte yandan eş bulunabilir her halukarda. Bazen akvaryumculara artık vazgeçmiş hobicilerden gelen erkek veya dişiler veya internetten alabileceğiniz balıklar var. Sahibinden üzerinden yapacağınız arama ile satıcı ile anlaşarak otobüs yoluyla balığı alabilirsiniz. Ben çokça alıyorum ve gönderiyorum hiçbir sıkıntı olmadı su ana dek.

Örnek İlanlar

Daha da bulamazsanız başka bir yerlerden bulmaya çalışırız. Saygılar.

Koray Balcı
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

« Yanıtla #8 : 25 Ağustos 2014, 09:27:14 »

Bunlar balık değil ama evin etrafında gezerken elimdeki 18-135 STM lesin 135 mm si ile elimde tripodsuz çektiğim yusufçuk fotoları. Saygılar

valibey
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 7922

Kayıt tarihi 20 Şubat 2014, 01:52:47

« Yanıtla #9 : 01 Ekim 2014, 22:12:55 »

çok güzeller, fotoğraftaki beceriniz ise ayrıca bir takdiri hakediyor anlaşılan,.paylaşım için çok teşekkürler..
Devamı umarım gelir..

Özellikle belirtmeden geçmek istemedim,..beni en çok etkileyen ''tahir ve gelişimi'' oldu Gülümseme
ve hakkaten adamın içindeki akvaryum hobisini canlandıracaksanız az daha devam ederseniz.,.

teşekkürler..

Koray Balcı
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2014, 19:51:51 »

çok güzeller, fotoğraftaki beceriniz ise ayrıca bir takdiri hakediyor anlaşılan,.paylaşım için çok teşekkürler..
Devamı umarım gelir..

Özellikle belirtmeden geçmek istemedim,..beni en çok etkileyen ''tahir ve gelişimi'' oldu Gülümseme
ve hakkaten adamın içindeki akvaryum hobisini canlandıracaksanız az daha devam ederseniz.,.

teşekkürler..

Övgü dolu sözleriniz için teşekkürler hocam. Bir akvaristin içindeki zehri daha kıpraştırdıysam ne mutlu bana.

Tahir'e gelecek olursak, flower hornlar ve dev amerikanlar benim asıl ilgi alanım fakat büyük hacimler gerektiğinden bir süreliğine başka türlere yöneldim. İlerde yerleşik hayata geçtiğimde devasa bir tank yaptırarak amerikanlardan devam etme niyetindeyim. O zaman daha güzel fotolar çekebilirim umarım.

Size de en kısa sürede bir akvaryum kurmak dileğiyle.

Saygılar.

Koray Balcı
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

« Yanıtla #11 : 12 Aralık 2014, 13:40:03 »

Fotolarda en sonda küçük bir güncelleme yaptım ve bir bilgi vermek istedim.

Makro Lens ararken "Macro Extension Tube" denen ve elinizdeki lensleri daha yakından netleme olanağına kavuşturan bir aparatla karşılaştım. Daha önce de adını duymuş fakat makro çekimlere pek ilgim olmadığı için incelememiştim. DX sağolsun hem e-bay hem de diğer tüm sitelerden daha ucuza aynı gün kargoya verme taahhüdü ile 35 dolara satıyor. Elimde bulunan ve 135 mm de (çakma)makro özelliği olan ve 50 mm f 1.4 lensimi bu autofocus özelliği olan tüpe takarak daha güzel fotoğraflar çekme niyetindeyim...

Belki fotoğrafçılıkla alakadar olan ve ilgilenmek isteyen bir arkadaşın işine yarar diye yazayım dedim. Tam bir fiyat performans ürünü.

Aparat linki (Macro Extension Tube)

Resmi Sitesi

Aparat Fotosu:

Macro Extension Tube Kullanımı - Anlatım

Video

Saygılar.

coolasice
Yalçın
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+5)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 769

Kayıt tarihi 16 Eylül 2009, 00:53:13

« Yanıtla #12 : 12 Aralık 2014, 13:56:26 »

Bu aparat 18-55 de işe yarar mı acaba canon 650d var ama çok anlamıyorum şimdiden teşekkürler.

Koray Balcı
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2014, 14:03:26 »

Bu aparat 18-55 de işe yarar mı acaba canon 650d var ama çok anlamıyorum şimdiden teşekkürler.

Evet kesinlikle işe yarayacaktır. 18-55 ile kullanan birçok kullanıcı var. Ben 18-135 STM ile kullanacağım. Zaten bende de 650D var. Siz de edinip birçok makro çekebilirsiniz... İnternetten ararsanız 18-55 macro tube photos diye birçok fotoğrafa ulaşabilir ve dehşet içinde kalabilirsiniz Gülümseme

Verdiğim anlatım linkinde de 18-55 kullanılmış.

Koray Balcı
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2015, 13:56:08 »

Alet geldi. Malzeme kalitesi çok iyi. Henüz kulanamadim ama iyi is yapacak gibi duruyor.

Metin SAYDAM
Metin SAYDAM
GENEL MODERATÖR
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+16)
Çevrimdışı Çevrimdışı

---

Üye ID: 2905

Kayıt tarihi 08 Ocak 2011, 02:08:13

« Yanıtla #15 : 20 Ocak 2015, 15:04:09 »

Hadi hayırlı olsun yeni fotograflar bekliyoruz o zaman

"Bildiklerini anlat, ama aklı vermeye kalkma. Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma. Sessiz kalmak, bir şey bilmediğin anlamına gelmez, çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez. Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır. Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir." Hz. Mevlâna Celaleddin Rûmi

Yeni üyelerimiz; forumumuzda satış İlanı açabilmek için en az 50 gerçek mesaj ve aynı anda 6 aylık üyelik süresi şarttır, aksi halde ilanınız silinecektir.
Koray Balcı
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

No Pulse, No Chance...

« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2015, 17:06:29 »

İnşallah güzel şeyler çıkacakbakalım. Göz Kýrp

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: