www.hobisilah.com
15 Temmuz 2020, 07:41:46 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   OKUNMAMIŞ KONULAR Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: CO2 Şarjör tamiratı için yardım  (Okunma Sayısı 730 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BURGAZLI
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (0)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 10871

Kayıt tarihi 10 Haziran 2020, 13:45:42

« : 10 Haziran 2020, 14:23:03 »

Herkese sağlıklı günler dilerim
HK usp marka Havalı tabancam var 1 hafta önce oğlum tüp değiştirdikten sonra hava uç kısmından hava kaçırmaya başlamış oda tüpün somununu iyi sıkamadım zannederek fazla sıkmış somun plastik olduğu için fazla sıkınca kırılmış tüm aramalarıma rağmen  bu somundan bulamadım bende tornada bunun işini görecek bir somun yaptırdım ama asıl sıkıntı bundan sonra başladı somunu yaptırdıktan tüpü takıp somunu sıkınca ucundan yavaşça hava kaçırmaya başladı somunu yapan tornacı arkadaşta şarjörün üzerinde horuzun vurup bilyanın atılmasını sağlayan parçayı söküp bakalım yapabileceğimiz bişe varsa yapalım dedi söktük somunun devamında içinde sert plastikten contaya benceyen bir parça pul oring conta birde bu mekanizmanın hareketini sağlayan yay çıktı baktık bizim bakmayla çözecek bir iş değil geri topladık sıktık yeni tüp taktık yine kaçırıyor bir daha söktük topladık ama bu sefer neresini ters taktık bilmiyorum horozun vurduğu hareket eden parça içeride kaldı ve ne yaptıysak düzeltemedik şimdi tüpü takınca 2 saniyede havayı boşaltıyor.
Bu arada ben şarjörün tüp değişiminden sonra hava kaçırmaya başladığını tüm bu karmaşık mevzulardan sonra öğrendim 
Yalova'da 2 tane silah satan yer var sordum onlarda tamir hakkında bir yardım edemediler servis olarak gönderecek yerde bulamadık yenisini alalım desek oda 300 liralarda sağlam şekilde olsa silahı satsak bu para etmez.
Bu şarjörün tamiratı için yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varmıdır.
Yorum yapan herkese şimdiden teşekkür ederim

Paylaşmak Bir Adım İleriye Gitmektir
alperen692
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 7574

Kayıt tarihi 28 Temmuz 2013, 22:26:37

« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2020, 21:00:42 »

Yakın olsa en azından ben bi bakayım elden bişi gelir mi demek isterdim de çok uzaktasiniz. Büyük ihtimal başta conta dan hava kaçırıyordu sonrasında zorlama ile başka sıkıntılar da olmuş forumda anlayan abilerimiz mevcut el atan çıkan umarım geçmiş olsun

vazgeçilmezlerim;
BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2
80 lbs ve 50 LBS PISTOL CROSSBOW (TAİWAN)
Hatsan Mod 125 Sniper 5.5 Dm60 Optima 3x9x32
Hatsan Mod 99 kısa namlu + 3-12x44
ARANIYOR "HATSAN MOD 95" ARANIYOR

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 1x22x33 Red Dot
Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot
Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red dot
BURGAZLI
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2020, 10:47:12 »

Peki şu resimdeki sıralama için yardımcı olabilecek var mı

BURGAZLI
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2020, 13:55:23 »

Silahçıya bıraktım umarex ana distribitörü ile görüşecekler ya tamir edilecek yada sıfır şarjör alıcaz ben 1 haftadır görüştüğüm hiçbir yerden çözüm bulamadım.

poyrazaga
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+1)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 1429

Kayıt tarihi 04 Şubat 2010, 14:01:27

« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2020, 21:55:20 »

merhaba fotadaki sıralama yanlış .380 tl şarjör almak biraz mantıksız olur tabancanın ikinci eli 250 tl civarı.yakın olsaydık ben tamir ederdim
BURGAZLI
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2020, 07:04:17 »

Yakın olsak dediğin 65 kilometre çokta uzak değiliz  sayın abim Sen Bursa ben Yalova'da oturuyorum

Resimde zaten açıp rastgele koydum yani sıralamasını söylerseniz takar denerdim.

berkman
İzzet KIRBAŞ
FİLİNTALAR
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+5)

Çevrimdışı Çevrimdışı

İzzet Kırbaş

Üye ID: 1683

Kayıt tarihi 24 Mart 2010, 17:14:39

Site
« Yanıtla #6 : 14 Haziran 2020, 17:56:20 »

Yakın olsak dediğin 65 kilometre çokta uzak değiliz  sayın abim Sen Bursa ben Yalova'da oturuyorum

Resimde zaten açıp rastgele koydum yani sıralamasını söylerseniz takar denerdim.

İnternette valfin patlatılmış şeması var mı diye bayağı aradım ama bulamadım. Bu neden ile doğru sıralamayı öğrenemedim. Ama öğrenebildiğim şu: Bu tabancalar Taiwan'da KWC firması tarafından yapılıyor ve fason olarak başka markalara da yapılabiliyor, Umarex gibi...
Tabancanın 4,5 mm çelik BB ve 6 mm plastik airsoft öodelleri var, her ikisi de altyapı olarak tamamen aynı. Bu firma yaptığı farklı modellerde, aynı valfi kullanıyor. Örnegin Tanfoglio Witness 1911, HK USP ile aynı valfi kullanıyor. Szin valfiniz ile aynı olmalı.

Aşağıdaki videonun özellikle 07:00 - 12:00 arasını izleyin (maalesef video İngilizce):

https://youtu.be/MacNLQqUVfA

Videoyu hazırlayan kişi bir de şu şekilde yazmış:

Harici CO2 valf contasının iyi durumda olduğundan ve bu sorundan herhangi bir sızıntıya neden olmadığından emin olun, Dış taraftaki valf ontasını kontrol ettiyseniz ve her şey yolundaysa, CO2 valfi ile ilgili bir sorun olabilir.

CO2 valfinin arızalı olabileceğinin bir göstergesi, yeni bir CO2 kartuşu takmaya ve sıkıştırmaya çalıştığınızda tüm CO2'nizin tamamen boşalmasıdır. Genellikle tüm CO2 kabze veya valf bölgesinden değil, namludan çıkar. Bu, vananın açık pozisyonde sıkışmış olması veya iç contanın bozulması, sızdırması veya deforme olmasıından kaynaklanır. Bu durumda valfi çıkarmanız ve içine bakmanız gerekecekse,  CO2 valfi şarjörde olan CO2 hava tabancalarında bu çok daha kolaydır, CO2 valfi tabancanın içinde ise, sökme çok daha fazla zor olabilir.

Valfi şarjörden çıktıktan sonra içeriye bir bakın ve iç contayı inceleyin, ayrıca valfin hareketini bozabilecek herhangi bir metal talaş parça olup olmadığına/sıkışmadığına bakın. Valfin içini iyice temizleyin ve ardından bir miktar sprey yağ ile yağlayın. umarım bu sorununuzu çözer!

Keşke bu aşamaya kadar gelmeden, henüz tüpün oturduğu yerdeki kaçağın nasıl giderilebileceğini gösteren aşağıdaki videoyu izlemiş olabilseydiniz. Çok basit ve ufacık bir teflon bant ile sorun çözülebiliyor:

https://www.youtube.com/watch?v=YgsM89aZfqg

Aynı tabancanın bende airsoft modeli var. Çok büyük ihtimal ile valfler de aynı yapıda ama bir soruna neden olabilir korkusu ile sıralama için benim valfi açıp bakamıyorum.

berkman
İzzet KIRBAŞ
FİLİNTALAR

Çevrimdışı Çevrimdışı

İzzet Kırbaş

Site
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2020, 18:00:19 »

Bir de bu videoyu izlemenizi öneririm. Sizinki ile aynı marka tabanca ve aynı sorun. Çözebilmek için ne yaptığını özellikle 03:50'den sonra göstererek anlatıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=GKyHbbdgDZQ

Valfin tüm söküm ve montaj sırasını burada görebilirsiniz. Gerçi onarım başarısız olmuş ama sıralamayı görebilirsiniz.

Umarım siz başarılı olursunuz.

BURGAZLI
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2020, 22:13:05 »

Sayın @berkman
Babacım sen ne güzel yürekli adamsın zaman ayırıp araştırıp bana bu videoları buldun ya allah senden razı olsun benim son video'dan anladığım sarı renk Oring deforme olmuş sıkıntılı ve değişmesi gerekli yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşuz yarın silahçıdan tabancayı alıp oraya uygun bir Oring bulup takıyorum valfin sıralamasınıda öğrendik ve sonucunu burada paylaşıyorum.
BABACAN ilgin alakan zahmetin için çok teşekkür ederim.

poyrazaga
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+1)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 1429

Kayıt tarihi 04 Şubat 2010, 14:01:27

« Yanıtla #9 : 15 Haziran 2020, 15:48:14 »

https://www.youtube.com/watch?v=GKyHbbdgDZQ
beyaz olan conta derlin conta elastik değildir serttir oring ciden derlin conta almanız lazım
evet pek uzak sayılmaz mesafemiz ama malum corona dan dolayı bir araya gelmemiz biraz zor hocam normal günlerimizde olsaydık seni misafir eder ikramımımı yapar tamirini yapar yolcu ederdim
berkman
İzzet KIRBAŞ
FİLİNTALAR

Çevrimdışı Çevrimdışı

İzzet Kırbaş

Site
« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2020, 12:42:08 »

Sayın @berkman
Babacım sen ne güzel yürekli adamsın zaman ayırıp araştırıp bana bu videoları buldun ya allah senden razı olsun benim son video'dan anladığım sarı renk Oring deforme olmuş sıkıntılı ve değişmesi gerekli yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşuz yarın silahçıdan tabancayı alıp oraya uygun bir Oring bulup takıyorum valfin sıralamasınıda öğrendik ve sonucunu burada paylaşıyorum.
BABACAN ilgin alakan zahmetin için çok teşekkür ederim.

Rica ederim Sevgili Kardeşim, eğer bir nebze yardımım olabildi ise ne mutlu bana...

Umarım gerekli onarımları yapabilir ve tekrar kullanabilirsin.

BURGAZLI
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 16 Haziran 2020, 17:39:12 »

Herkese selamlar
Sayın @berkman abimizin linklerini verdiği videolardan sonra silahı aldım ve gaz valfini videodaki sıralamaya göre tekrar dizdim tüp koymadan suyun içine batırıp üfledim hava kaçırıyordu sonra Oring'i söküp kaynak suyun içinde biraz bekletrim ve tekrar topladım hava kaçağı yarı yarıya azaldı bir arkadaşımın tavsiyesiyle başka nir silahçıya gittim ve ondan bu orinh konusunda yardım istedim bana yalova'da bunu bulabileceğin tek yer var başkada yerde arama dedi sanayide bir hidrolikçiye gönderdi bizim oring kauçukmuş bundan bulunmaz ama bizde bunun bir tık kalını var işini görebilir ama kauçuk değil dedi bende denemek istediğim için 1 tane aldım 2 oring 1TL.
Taltım üfledim ava kaçağı benim nefesimle yoktu eve geldim tüp taktım kaçak yoktu sonra şarjöre bilya koydum birkaç attım sonra çok hafif bir kaçırdığını fark ettim ara ara çok az kaçırıyor ama eskisi gibi devamlı kaçan bişey yok zannedersem bunun kauçjk olanından bulursam bu işi halledicez
Galiba şu linkteki Oringyen bulmam lazım

https://www.halilav.com/urun/hatsan-pcp-tufek-dolum-ucu-oring-contasi-10-adet

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

archive sitemap1sitemap2sitemapxml