www.hobisilah.com
14 Kasım 2019, 16:42:34 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   OKUNMAMIŞ KONULAR Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Air Force Condor Hakkında Temel Bilgiler  (Okunma Sayısı 31488 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
crowbuster
Ziyaretçi
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (0)
« : 08 Mayıs 2010, 22:41:55 »

Condor’un piyasaya çıkışı 2004 yılının ocak ayında ilan edildi. Bu tarihlerde Tom Gaylord tarafından yazılmış bir yazının özetini sizlerle paylaşmak istedim. Orijinal metne http://www.pyramydair.com/site/articles/condor/ adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Condor ile ilgili merak ettikleriniz konusunda; http://talonairgun.com/forum/index.php adresinde faydalı bilgiler bulacaksınız.

Condor 490 cc’lik tüp hacmine ve  60 cm’lik Premium kalitede Lothar Walther namluya sahiptir. Talon ve Talon SS ile pek çok ortak parçası bulunur. Bununla beraber Hi-Flo olarak adlandırılan ve her atışta büyük miktarda hava kullanıma olanak veren valfi ile farklıdır. Bunun anlamı ise yüksek hızda güçlü atışlar demektir. Condor piyasaya çıktığı tarihte bu potansiyele sahip bir başka tüfek bulunmuyordu.

Condor 14,3 grain crosman premier peleti ilk beş atışta 1250 fps civarında atabilir. İlk on beş atışsa genellikle 1200 fps’den daha yüksektir. Yirminci atış bile 1175 fps civarında seyreder. Elbette crosman premier ile ses hızı geçildiğinden isabet beklemek anlamsız olacaktır. (Aynı sorunu pek çok arkadaşımız AR6 ile yaşadılar)

Bunun yanında,  Condor ayarlanabilir güç ayarına sahip olduğundan değişik güç ayarlarında farklı peletler kullanmak mümkündür. Örneğin, 6 ve altı güç ayarında 16 grain JSB exact ile çok güzel sonuçlar alınabilir. Güç ayarı 8 civarında olduğunda ise 21 grain HN Baracuda kullanmak yerinde olacaktır. Eun jin peletler ile tam güçte 60 foot-pound üzeri güç elde edilmektedir.

35 yard premier pelet ile yapılmış grupman

Bu makale yazıldığında Air Force Condor’un 50 yard’daki 5 atışlık tipik grupmanın bir inç civarında olduğu söyleniyordu. Bugün ise air force sitesinde 75 yard için bir inç ve altı bir gruptan bahsedilmektedir. Çeşitli forumlarda da bu konu ile ilgili bilgi bulunabilir.

Condor fabrika ayarları ile elinize ulaştığında yapmanız gereken sadece tüpü doldurmaktır. Eğer tüfeği tam güçte kullanmak istiyorsanız yandaki güç ayar düğmesini kullanmalısınız.

Güç ayar düğmesi tüfeğin sol tarafında yer alır. Sağdaki oval pencerede görülen alyen başlı vida güç seviyesini gösterir. Güç en üst seviyeye geldiğinde alyen başlı vida da en sağda olacaktır.

Condor 24 inçlik (yaklaşık 61 cm) Lothar Walther namluya sahiptir.

Condor 19-65 foot-pound arası ayarlanabilir güce sahip bir tüfektir. Bu da değişik kullanım alanlarına uygunluk anlamına gelir. Ancak temel amacı “av”dır. Kendiliğinden moderatörü olmayıp tam güçte oldukça gürültülüdür.

Condor kullanıcıları da çok değerli bilgilerini bu başlık altında paylaşarak çok değerli katkılarda bulunacaklardır.

TAMİRCİ ÇIRAĞI
muhendisbey
Mert Yahya ALİKILIÇ ( A Rh - )
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Her zaman umut var

Üye ID: 1047

Kayıt tarihi 12 Kasım 2009, 21:06:06

« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2010, 23:07:48 »

bu değerli paylaşım için teşekkür ederim abi peki şunu merak ediyorum normal öndeki tüplerin tam regüle edilmesini biliyoruz bu tüfeğin tam regüle edilmesi nasıl oluyor onu merak ediyorum yada bu tam regüle parçaların dizaynı nasıldır.

Kader yapılanı neden yaptığını bilmektir.
1000 sene sonrada gelse dost, diyebilmektir ona hoşgeldin.
Birbirine denk iki güç çarpıştığında acaba hangisi zarar görür ?
crowbuster
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2010, 23:12:27 »

Mert bu konu ile ilgili en sağlıklı cevabı Ülkü abi ya da Ahmet abi verecektir sanıyorum.
muhendisbey
Mert Yahya ALİKILIÇ ( A Rh - )
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Her zaman umut var

Üye ID: 1047

Kayıt tarihi 12 Kasım 2009, 21:06:06

« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2010, 23:13:35 »

uleyn daha yeni borca girdim yapılır mı bu bana yahu  

Kader yapılanı neden yaptığını bilmektir.
1000 sene sonrada gelse dost, diyebilmektir ona hoşgeldin.
Birbirine denk iki güç çarpıştığında acaba hangisi zarar görür ?
crowbuster
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2010, 23:15:24 »

uleyn daha yeni borca girdim yapılır mı bu bana yahu  

Bilgi bedava Mert sıkma canını.
mrt083
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2010, 23:22:37 »

Bilgilendirme için teşekkürler.
MADMAX
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2010, 23:33:30 »

güç ayarı anladığım kadarıyla yayın sıkıştırılması ile oluyor. çalışma sistemi alışageldiğimiz pcp tasarımlarına göre çok basit.
namlunun üzerinde hareket eden bir çekiç var ve arkasında da yay var.çekiç kurma koluna çarparak
 kurma kolunu geri hareket ettirerek valfin açılmasını ve hava salınmasını sağlıyor. güç isteyenlerin aradığı bir sistem. 42 grainlik pelet ile 71 fplik güç ürettiğini ben gördüm. tabi Akif abinin aok master ile. bu silah da en az onun kadar güç üretebilir.
crowbuster
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2010, 23:41:53 »

Evet Mahmut dediğin gibi. Orijinal tüfeği Rüştü abi inceledi....
sErKaN_EsK
Es-Es GRUBU
Admin
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+7)
Çevrimdışı Çevrimdışı

www.hobisilah.com

Üye ID: 250

Kayıt tarihi 03 Ocak 2009, 01:00:00

« Yanıtla #8 : 09 Mayıs 2010, 00:35:18 »

Abi ben özellikle pellet doldurma haznesini ve mahmutun bahsettiği kurma sistemini merak ediyorum aslında.Daha ayrıntılı fotoğraflar olsa süper olurdu

Üyelik Sözleşmesi, Forum Kuralları ve Kullanımını buraya tıklayarak okuyunuz

Kendini tanıtmayan ve profil bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmayan üyelerimizin üyelikleri sonlandırılmaktadır.Lütfen buraya tıklayarak kendinizi tanıtın
Yeni üyelerimiz; forumumuzda satış İlanı açabilmek için en az 50 gerçek mesaj ve aynı anda 6 aylık üyelik süresi şarttır, aksi halde ilanınız silinecektir.
sideprensi07
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+1)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Kadir LEVREK peşinde

Üye ID: 11

Kayıt tarihi 18 Kasım 2008, 19:37:40

Site
« Yanıtla #9 : 09 Mayıs 2010, 00:37:29 »

burda amca test ölçümleri yapmış,

http://www.youtube.com/watch?v=iho8yaFvfZY#

burda arkadaki tüp haznesini değiştirmişler,
http://www.youtube.com/watch?v=fBkBt_-HNRM&feature=related#

burda scuba tüpüne bağlamak için bir aparat yapmışlar,dolum için kullanınan hortumu devre dışı bırakmışlar
http://www.youtube.com/watch?v=pc5pSDPY1QI&feature=related#

şarjörü olmasada nasıl hızlı pellet yüklenip tetik düşürülür onu göstermişler,
http://www.youtube.com/watch?v=3QOaIWs8Qqc&feature=related#

Balık avlarım Gülümseme

http://levrekseabass.blogspot.com/

diana mod48 22cal
akrep13
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 09 Mayıs 2010, 11:16:41 »

tebrikler çok güzel ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş 
A.O.Kuyumcu
ahmet oğuz
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 507

Kayıt tarihi 21 Haziran 2009, 23:27:32

« Yanıtla #11 : 09 Mayıs 2010, 22:06:12 »

bu linkteki tüfek bendeki airforce stellite benziyor , güç ayarı yok
http://www.youtube.com/watch?v=pc5pSDPY1QI&feature=related#

arkadan beslemeli bu tür tüfeklerin en büyük avantajı hava veriminin en yüksek olduğu sistem olması kayıp çok az .. regülatör uygulamaları 4.5 mm , 5.5 mm için uygulanmış ama belli bir güç üzerine çıkıldığında ( 30_35 fpe ) hava sarfiyat miktarı çok artsa bile güç artışı olmamış ..  sebebi ise ; yüksek basınçlı havanın çekicin vurması ve  valfin açılması esnasında palet arkasındaki free çembıra ne kadar yüksek basınçlı hava dolarsa o kadar hızlı ve etkili , yüksek güçlü atış sağlaması ..
benim tavsiyem diablo baraküda veya diana hig power dan hafif palet kullanmamak , standart gelecek tüfekler bu paleti 1000-1050 fps ile atabiliyor ,hem ses hızının altında kalıyor , paletin sapması yapısından dolayıda az ,grup iyi oluyor .. ama bipot kullanmayacaksınız , kullanınca neden olduğunu daha iyi anlarsınız ..
tüpe hava doldurmak için ufak bir çalışma ile valf öncesine quic fil taktım ; dolum ucunu direk bağlıyorum  çok pratik oldu ..

sidepirensi yeni rekorunu bu tüfek ile kıramaz isen başka hiçbir tüfek ile kıramazsın

saygılarımla
jokerhm
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 1507

Kayıt tarihi 17 Şubat 2010, 17:40:58

« Yanıtla #12 : 13 Mayıs 2010, 21:24:07 »

Bu  condor' ları   çok   begendim  nedense  oldukca  güzel  geliyor  bana  tek  atış  olmasıda  sorun  degil   ins  fiyatları   makul  olur.
togay yurtsever
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+2)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

.

Üye ID: 14

Kayıt tarihi 18 Kasım 2008, 20:40:49

« Yanıtla #13 : 15 Mayıs 2010, 11:42:22 »

Bence daha bu tğfek hakkında bilinmesi gereken ve bundan dolayı sorulması gerekn şeyler var.
En başta aklıma şu sorular geliyor.Cevap verecek olanlara şimdidden teşekkürler.

1-Tam dolum tüple en düşük güçte,orta ayarda ve maksimum ayarda kaç atış yapılabiliyor?
2-Güç ayarının tüpteki hava sarfiyatına yararı oluyormu?
3-Bildiğim kadarı ile manometre bu modellerde yok,takılabilinir mi?
4-ithalatçı firmanın satış polıitikası acaba nasıl olacak.Bu silahı sonuçta bilen adamlar alır.Acaba ithalatçı firmada bizim bu silahın yurt dışındaki fiyatlarını,bildiğimizi biliyormu?Sonradan kalkıpta ''Ne de olsa tutulur,herkes alır,fıstık gibi silah'' deyip te fiyatlarda uçarlarsa havalarını alacaklarını biliyorlarmı acaba?

Piyasa da modellerin artması berabaerinde rekabeti üst düzeylere çıkartıyor.Bu da ençok hobiye gönül verenlerin işine yarıyor.Ortalık iyice şenleniyor.Daha bundan 2 sene önce hayal gözü ile baktığımız pcp lerin hemen hemen tüm modelleri yavaş yavaş piyasaya girmeye başladı.
Kim olursa olsun,bu piyasaya bu hobiye içtenlikle hizmet yapan herkese benden de aynı içtenlikle teşekkürler.

"Atmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz.Vurmasını bileceksin,kırılmayan şişe olmaz."
İRONARM
Ahmet Rüştü DEMİRKOL
HAVALI KUVVETLER TAKIMI
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+4)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 361

Kayıt tarihi 30 Mart 2009, 15:37:14

Site
« Yanıtla #14 : 15 Mayıs 2010, 13:34:44 »

Merhabalar
Birinci sorunuzun tam cevabı bende olmamakla beraber full güçte 10-12 ortada 20 gibi en düşüktede 30 lu bir rakkam tahmin ediyorum
ikinci sorunuzun cevabi birincinin içinde var
Üçüncü konu bu silahın valfinin tüpe bağlandığı yerde bir setuskur vidasıyla körlenmiş bir çıkış var,bu çıkış kullanılarak tüfek manometreli ve quick couplin ile tüpü her seferinde sökmeye gerek kalmadan pratik dolar hale getirilebilir (ben şahsen kendiminkine bunu yapıcam)
buraya kadar sorular teknikti sonrası ticari
Bence tüketicide kişisel ithalat maliyeti anlayışı gelişmelidir. bu ne demek?
İl emniyet müdürlüğüne baş vurarak getirmek istediğiniz tüfek için izin alabiliyorsunuz sadece proforma faturayı yeminli tercümana tercüme ettirme bedeli 50-60 tl gibi başka bir masraf yok
izini alınca tüfeginizi yurt dışından alıyorsunuz perakende satış fiyatını ve kargo ücretini ödüyorsunuz paket postanesine gelince gidip %20 para ödüyorsunuz silahınızı teslim alıyorsunuz.(bu işlemleri tam detaylı benden öğrenebilirsiniz 0532 3211620)
Bir örnek soru çözelim: Airforce Condor AGOA fiyatı 600 usd ve kargo 100 usd yapar 700 usd % 20 vergi 140 usd total 840 usd kıvır zıvır 900 usd diyelim  buda eder 1400 tl gibi. şimdi tüm bu uğraşmalar tatlı canınızı ne kadar yorduğuna bağlı olarak ithalatçıya makul bir marj belirleyelim. unutmayalım ki dükkandan mal alırken garantisi var taksidi var yanında ufak tefek promosyonu var bundan sonraki ilişkilerde bir iyi müşteri hatırı var ve bunların bir bedeli var özetle benim aklımdan 500 tl geçiyor buda Condorun fiyatını 1900 tl gibi yapar ki ithalatçının bağlayıcı olmadan telaffuz ettiği rakkam bu seviyelerde (yani gayet makul) bu arada Evanixinde en yeni iki modelininde gelmek üzere olduğu haberide var ki evanix/Hatsan uygun fiyatçı işletmelerdir geriye kalıyor gelecek olan Falconlar ki Airarms ın B sınıfı tüfekler olduğu bilinen bu silahlar için konuşulan fiyatlar 2100-2500 tl li rakkamlar ki akıl erdirmek mümkün değil ama meşhur sözdür her kör satıcının bir kör alıcısı vardır bakalım neolacak merakla bekliyorum. iyi şanslar

Veysel Açarı
Paramedic :)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

:)

Üye ID: 521

Kayıt tarihi 26 Haziran 2009, 18:32:24

« Yanıtla #15 : 15 Mayıs 2010, 16:00:15 »

ithalatcı fırmayı ben aramadım ama arayan bır arkadas airforce condorun  fiyatının  armer yetkılısının 2000 lıra cıvarı olcagını soylemış tabı tahmını

fx bobcat 0.30 cal vector optics 4.5-14x44 FFP  atlas bipod
El_Cesed
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Astigmat atıcı

Üye ID: 351

Kayıt tarihi 24 Mart 2009, 19:23:15

« Yanıtla #16 : 15 Mayıs 2010, 16:08:26 »

250 doloreslik discovery'i 1400 liraya satmaya çalışanların sonu gibi olur bu hikaye 

Tabi bu 2000 liranın içinde dürbün yada pompada varsa işler değişir

Wx10 - 4.5x14-50
Veysel Açarı
Paramedic :)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

:)

Üye ID: 521

Kayıt tarihi 26 Haziran 2009, 18:32:24

« Yanıtla #17 : 15 Mayıs 2010, 16:26:42 »

yok sadece tüfek

fx bobcat 0.30 cal vector optics 4.5-14x44 FFP  atlas bipod
togay yurtsever
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

.

Üye ID: 14

Kayıt tarihi 18 Kasım 2008, 20:40:49

« Yanıtla #18 : 16 Mayıs 2010, 14:00:29 »

Yok valla benım aklım mantığım almıyor.
Dün armeri aradım ve bir yetkili ile görüştüm.Tüfelerin gümrükte olduğundan ve moderatör su ile ilgili bir problem olduğundan üfekleri çekmekte biraz zorladıklarından ve moderatörlar yasak olduğundan farklı bir ithalat izni ile bu engeli yakın zamnda aşacaklarını söyledi.
Fiyat konusuna gelince akıllarından geçen fiyat 1500-200 tl arasıymış.Pyramydair.com da fiyat 600 dolar buda tl olarak 900-920 tl arası.Bu firma parakende satış yapan bir firma e siz tüfekleri gidip burdan alırsanız  1500 tl lik fiyata burada satarsınız ama üreticisinden toptan bu silahın satış fiyatı max 450 dolar kadardır bence.
Ben Rüştü abiye üzülerek katılmıyorum.Bundan önceki silahların geliş fıyatları hakkında az çok bilgimiz var.Yani 960$ olan tüfek1950-2000 tl arası ise talonların maxımum 1250 lira bir fiyattan satılması lazım.Hadi yanında moderatör vs aksesuar ıle 1500 olsa yeridir ama 2000 olmamalı bence.
Kimse parayı sokaktan toplamıyor.Biraz insaf olmazı lazım satıcıda.Kendileri bilr mallar ellerinde kalınca görürler.

"Atmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz.Vurmasını bileceksin,kırılmayan şişe olmaz."
Calibre50
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 16 Mayıs 2010, 14:43:51 »

Yok valla benım aklım mantığım almıyor.
Dün armeri aradım ve bir yetkili ile görüştüm.Tüfelerin gümrükte olduğundan ve moderatör su ile ilgili bir problem olduğundan üfekleri çekmekte biraz zorladıklarından ve moderatörlar yasak olduğundan farklı bir ithalat izni ile bu engeli yakın zamnda aşacaklarını söyledi.
Fiyat konusuna gelince akıllarından geçen fiyat 1500-200 tl arasıymış.Pyramydair.com da fiyat 600 dolar buda tl olarak 900-920 tl arası.Bu firma parakende satış yapan bir firma e siz tüfekleri gidip burdan alırsanız  1500 tl lik fiyata burada satarsınız ama üreticisinden toptan bu silahın satış fiyatı max 450 dolar kadardır bence.
Ben Rüştü abiye üzülerek katılmıyorum.Bundan önceki silahların geliş fıyatları hakkında az çok bilgimiz var.Yani 960$ olan tüfek1950-2000 tl arası ise talonların maxımum 1250 lira bir fiyattan satılması lazım.Hadi yanında moderatör vs aksesuar ıle 1500 olsa yeridir ama 2000 olmamalı bence.
Kimse parayı sokaktan toplamıyor.Biraz insaf olmazı lazım satıcıda.Kendileri bilr mallar ellerinde kalınca görürler.

Fahiş fiyatlarla satılmasına bende karşıyım hatta kaç kere post attım çeşitli konulara bu durumla ilgili.Fakat şöyle bir olay var şimdi toptan alsa 450 $ olur maximum demişsiniz.Bunu bilemeyiz belki çok az bir indirim oluyor yada 100 tane tüfek ve üstünü alınca indirim yapılıyor anlaşmaya bağlı bir durum.Bunun kargosu,vergisi var vs..vs.. bu uzar gider.Tabi arada yapılan ufak masrafları çekilen stresleri saymıyorum.Bu kadar ızdıraptan sonrada getirdiği fiyatın üstüne 50 tl koyup satması için ya melek yada akli dengesini yitirmiş olması lazım.Sonuçta amaç kar elde etmek ama belirli sınırlar içerisinde.Tabi bu kadar uğraştım deyip 400-500 tl koyarsada kendi kaybeder.En iyisi hep beraber bekleyip fiyatları görmek.
legia
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 16 Mayıs 2010, 20:56:44 »

Herkese merhaba  Armer doğa sporları adına yetkili olarak cevap vermek istiyorum bir silahın maliyetini hesaplarken lütfen amerika fiyatlarını göz önünde bulundururken burasının türkiye olduğunuzu  unutmayın rekor vergiler  %18 kdv % 23 ötv  bunların zaten toplamı % 40 gibi bir rakam yapıyor bununla bitmiyor nakliye %7 8 topladığın zaman zaten % 50 yakın fiyat artışı ile karsılaşıyorsunuz bunun gibi en az ıvır zıvır izin için verlen hediyeleri hespladıgın zaman fiyatın neden yükseldiğini anlarsınız  artı daha önce türkiyeye gelen pcplerin fiyatına bakın örnek alın 350 sterlin olan ingiliz pcpler 1850 ile 2500 arasında satıldı 550 600 sterlin olan silahlarda  3000 ile 4000 arasında satıldı şimdi bu konuları tekrar gözden geçirip yorum yaparsanız sevinirim gelen silahların % 70 ayrılmıştır ama tabiki bu silahların devamı gelecek bütün havalı silah severlere saygılar sunuyorum aklınıza takılan bir şey varsa pm ulaşabilirsiniz
İRONARM
Ahmet Rüştü DEMİRKOL
HAVALI KUVVETLER TAKIMI
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+4)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 361

Kayıt tarihi 30 Mart 2009, 15:37:14

Site
« Yanıtla #21 : 16 Mayıs 2010, 21:12:32 »

Togay merhaba ben herhalde izah edemedim veya sen hızlı okudun biz esas olarak hep Amerika fiyatlarını baz aldık ama şahsi olarak Amerikadan silah alabilirsin ama bir ülkeye ithalat söz konusu olunca distribütörlük konuları sahneye geliyor ve fiyatlar değişiyor birde kişisel getirme ithalattan ucuz. Ben ithalatçının fiyatlarına rekabet bazı yaratsın diye bu fikri yazdım (Armerciler beni vuracak) İngiltere fiyatları kendi sitelerinde yazılı zaten birde gümrük komisyonları,beyannameler,lavantalar w.s. iş sizin matematiğini yaptığınız gibi değil bu işler mevsimlik birde trend konusu var ararsan bulacaksın ama mal vitrinde beklerse ne olacak? neyse mal gelince bu hesaplar dahada oturacak  tartışmamda haklı lduğumu göreceksinizzzzz.

mrt083
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 16 Mayıs 2010, 21:28:43 »

Evanixlerin fiyatlarıda yurt dışında 600 dolar,  zamanında aldığımız evanixleri tüfek+pompa+dürbün 1500tl ye aldık yani tüfekler neredeyse 1000liraya geldi ,madem bu kadar masrafı var bu tüfekler nasıl bukadar ucuza satıldı?
legia
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 16 Mayıs 2010, 21:49:23 »

Bizde evanixe parca yapsaydık parcadan para kazanır tüfek hediye gibi gelirdi bize yani evanixle hatsan takas yapıyor bilgin olsun o yüzden fiyatlar ilk gelen parti uygun geldi şimdi sadaece evnix 1450 ile 1500 tl arasında çıplak satılıyor ilk gelen mal promosyon fiyatı idi ve rakip firmaya karsı  yapılan bir ticari taktikdi daha önce aynı tanıtım fiyatı at 44 lerin ilk piyasa sürüldüğündede aynı olmuştu
NumberZOne
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+16)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

.:*"*:_:*"*:_*"*:_:*"*:_:*"*:.

Üye ID: 616

Kayıt tarihi 01 Ağustos 2009, 23:26:07

Site
« Yanıtla #24 : 16 Mayıs 2010, 23:51:48 »

Merhaba,

Görünen köy kılavuz istemez...

HW100 yurtdışı satış fiyatı 1100 $, Türkiye de 2500 TL,
S410 yurtdışı satış fiyatı 960 $, Türkiye de 1800 TL (Kayın kundak),
S410 yurtdışı satış fiyatı 1100 $, Türkiye de 2200 TL (T kundak),
Typhon yurtdışı satış fiyatı 800 $, Türkiye de 1600 TL,
Galdiator yurtdışı satış fiyatı 1300 $, Türkiye de 2700 TL,
Revolution yurtdışı satış fiyatı 1700 $, Türkiye de 3600 TL,
Discovery yurt dışı satış fiyatı 370 $, Türkiye de 1300 TL,
1250 Dom. yurtdışı satış fiyatı 750 $, Türkiye de 2050 TL,
S10 yurtdışı satış fiyatı 600 $, Türkiye de 1500 TL,
AR6 yurtdışı satış fiyatı 600 $, Türkiye de 1500 TL,
Huntsman yurtdışı satış fiyatı 1450 $, Türkiye de 2300 TL,
Airranger yurtdışı satış fiyatı 1900 $, Türkiye de 3500 TL.
Falcon yurtdışı satış fiyatı 930 $, Türkiye de öngörülen 1850 TL.

HW100, Discovery ve 1250 Dom. tüfeklerine ait markaların distribütörleri havalı silah camiasına av bayiliği münasebeti ile katılmasından mütevellit kar marjını yüksek tutarak amaçlarına uygun hareket etmişlerdir.

Evanix markasının ithalatçısı ise; silah sanayine verdiği yılların emeğinden aldığı güç ve Evanix markasının üreticisi ile olan ithalat-ihracat ilişkileri sayesinde en makul fiyattan aldığı ürünleri, piyasayı kızıştırmak adına ve keyfe keder fiyat belirlemek sureti ile dalgalı bir fiyat politikası izlemiştir.

Air Arms, FX ve Falcon ile Daystate markalarının ithalatçıları belirledikleri fiyatlarda da görüldüğü gibi en düşük kar marjını benimsedikleri ortada. Sebebi, sanıyorum havalı silahlar ile ticari kaygılarının çakışmaması.

Örneğin; S410 930$X2 = 1860 TL kanaatimce uygun olan.

Yukarıdaki fiyatları baz alırsak; Yurt dışı dolar üzerinden satış fiyatını 2 ile çarptığımızda çıkan sonucu Türk Lirası diye de hesap ettiğimizde, kar marjını düşük tutan bir fiyat politikası ile camiya hizmet edilmiş olunur. (100 lira aşağı olur yukarı olur onun içinde verilen emekleri göz önünde bulundurmak lazım)

Benim kendimce kurmuş olduğum orantıya göre condor Türkiye ye gelirse satılması gereken (Bizim gönlümüzde yatan) fiyatı max. 1300 lira olmalı. Bundan sonrası getirene kalmış...

Bunlar tamamen şahsi görüşüm ve taraf gözetmeksizin yazdığım birkaç satır.

Saygı, Sevgi, Selam.

Evanix s10 .22, Hatsan AT44 .22, Diana Mod54 .177, Webley Patriot .22, Hatsan Mod125 .22, Webley Longbow .177, Crosman 2100W .177, Crosman 1077 .177,   Zoraki HP01 .177, Colt Special Combat .177, Beretta M92FS .177, Beretta XXTreme .177, Dan Wesson 8" .177, DanWesson 6" .177, Crosman 357 8" .177,  S&W 4" Airsoft 
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: