www.hobisilah.com
14 Kasım 2019, 20:06:08 *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   OKUNMAMIŞ KONULAR Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Air Force Condor Hakkında Temel Bilgiler  (Okunma Sayısı 31490 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Muhammed Akgül
Admin
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+8)
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 989

Kayıt tarihi 28 Ekim 2009, 01:00:00

« Yanıtla #100 : 11 Ocak 2011, 02:25:09 »

İzzet Abi eğer liste oluşursa beni de ekleyebilirmisiniz.
Muhammet abi condor mu aldın yoksa ön hazırlık mı 

İzzet abi ayrıca moderator sanat eserı olmus baktıkca bakası gelıyor insanın güle güle kullan abi
Sus Erhan kimse duymasın. 

DOLDUR CARCÜRÜNÜ, KEYFİNE BAK Gülümseme

www.facebook.com/muhammed.akgul.31

Kendini tanıtmayan ve profil bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmayan üyelerimizin üyelikleri sonlandırılmaktadır.Lütfen buraya tıklayarak kendinizi tanıtın
Yeni üyelerimiz; forumumuzda satış İlanı açabilmek için en az 50 gerçek mesaj ve aynı anda 6 aylık üyelik süresi şarttır, aksi halde ilanınız silinecektir.
ÇIRAK
Erhan KARAGÖZ
YİĞİDOLAR
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+1)

Çevrimdışı Çevrimdışı

(Demirbaş )YİĞİDO

Üye ID: 1380

Kayıt tarihi 28 Ocak 2010, 21:29:26

« Yanıtla #101 : 11 Ocak 2011, 03:04:52 »

İzzet Abi eğer liste oluşursa beni de ekleyebilirmisiniz.
Muhammet abi condor mu aldın yoksa ön hazırlık mı 

İzzet abi ayrıca moderator sanat eserı olmus baktıkca bakası gelıyor insanın güle güle kullan abi
Sus Erhan kimse duymasın. 
Kimsecikler duymaz abi benden baska kimse yok etrafda 

YİĞİDO'nun envanteri;
Tasko 3-9*40-------------(VURDUMDUYMAZ)----------------Mod 125 gözü...
Mod 125-------------------(KÜHEYLAN)------------------------Kardaş...
AT44-PA-------------------(MODİFİYE MAĞDURU)------------Yandan çarklı...Arkadan boltlu.. orası burası bızıklanmış tüfenk...
Ve sonunda kırmızı "POLO"                  
                        "BOŞ KAFA MEZARA YAKIŞIR"

berkman
İzzet KIRBAŞ
FİLİNTALAR
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+5)

Çevrimdışı Çevrimdışı

İzzet Kırbaş

Üye ID: 1683

Kayıt tarihi 24 Mart 2010, 17:14:39

Site
« Yanıtla #102 : 11 Ocak 2011, 23:09:17 »

Sevgili Arkadaşlar,

Övgüleriniz için çok teşekkür ederim. Ama yaptığım hakikaten bu kadar büyük bir iş değil, biraz uğraşı ile hepinizin yapabileceği (veya yaptırabileceği) bir şey. Toplu yapım işinin altından kalabilmem benim için biraz zor. Bir de bu ilk yapılan prptotip olduğu için biraz doğaçlama, projesiz, ölçüsüz, bazı kısımlar "olmadı, hadi bir de böyle yapalım" mantığı ile yapılmıştır. Sadece Condor üzerinde kullanmayı düşündüğüm için 1/2" UNF dişli değil, Condor'un namlu dış çapına sıkı geçme 15,8 mm yaptırdım. Condor'un ucunda 1/2" UNF diş olmadığı için, eğer dişli yapsaydım bir adaptör daha gerekecekti. Aslında hem Condor'da, hem de 1/2"  UNF erkek dişe sahip olan herhangi bir namlu üzerine takılacak şekilde tasarlanabilir, ancak boş bir zamanda uğraşmam gerekiyor.

Alüminyum, mutlaka zaman içerisinde oksitlenip kararacaktır. Bunun önüne geçmek için siyah eloksal yapmak iyi olacaktır, ancak bu seferde bitmiş yüzeylerin çok düzgün ve pürüzsüz olması gerekir, yoksa eloksal yapılınca sırıtacaktır. Bu düzgünlükte (ve çok sayıda) imalatta elde torna ile değil, bir CNC makinada yapılabilir. Ancak tanıdık biri olmadıkça kimse belirli bir sayının altında CNC'yi programlayarak çalıştırmayacaktır.

Uzun lafın kısası, ben denemek için bir şey yaptım ve kendimce iyi sonuç aldım, moderatörün üzerindeki pürüzlerle olsun, ağırlığı ile olsun mutluyum. Ama daha çok geliştirilmesi ve herkesi memnun edecek bir seviyeye gelmesi lazım. Bu da benim yapıp altından kalkabileceğim bir şey değil. Ama kendisi yaptırmak isteyenlere ölçülü resmini çizerek gönderebilirim.

XauPau
Kocaeli Atıcılık ve Spor Kulübü (KOASK)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 379

Kayıt tarihi 08 Nisan 2009, 01:00:00

« Yanıtla #103 : 11 Ocak 2011, 23:26:26 »

Bence de en doğrusu bu olur. Hazır çizimleri istediğiniz tornacıda 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatlara çıkarmak mümkün. Kargoydu, havaleydi uğraşmazsınız. Hemde bir kişiye yük yüklenmemiş olur. 
trb_61_dmr
Osman Demir ( 0 + )
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+12)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Osman Demir( 0 + )

Üye ID: 1002

Kayıt tarihi 01 Kasım 2009, 16:33:57

« Yanıtla #104 : 11 Ocak 2011, 23:36:30 »

izzet bey cnc si olan arkadaşlarım var imese geldiginizde bana bi alo diyin onların yanana sizi gönderirim .hepsi okularkadaşım .üçretlerine bişe diyemem ama beni kırmazlar seve seve yardımcı olurlar.
berkman
İzzet KIRBAŞ
FİLİNTALAR

Çevrimdışı Çevrimdışı

İzzet Kırbaş

Site
« Yanıtla #105 : 12 Ocak 2011, 00:04:42 »

izzet bey cnc si olan arkadaşlarım var imese geldiginizde bana bi alo diyin onların yanana sizi gönderirim .hepsi okularkadaşım .üçretlerine bişe diyemem ama beni kırmazlar seve seve yardımcı olurlar.
Çok teşekkürler Osman Bey, herhangi bir şey gerektiğinde sizi arayacağım.

togay yurtsever
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+2)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

.

Üye ID: 14

Kayıt tarihi 18 Kasım 2008, 20:40:49

« Yanıtla #106 : 12 Ocak 2011, 20:44:05 »

Izzet abi doğru söylüyorsun böyle bir durum elbette beraberinde bazı sıkıntıları beraberinde getirir.neyse artık bir şekilde halledilir.ama burda ustalar bunun moderatör olduğunu anladıklarında bırakın yapmayı dükkana solmazlar adamı..
Hayırlısı olsun yinede sağolun.

"Atmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz.Vurmasını bileceksin,kırılmayan şişe olmaz."
muratti
Ziyaretçi
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (0)
« Yanıtla #107 : 13 Ocak 2011, 09:05:16 »

Bir uretici neden ufak bir regulator, kolay dolum ve basinc gostergesini musterilerinden esirger anlayamiyorum;
İRONARM
Ahmet Rüştü DEMİRKOL
HAVALI KUVVETLER TAKIMI
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+4)

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 361

Kayıt tarihi 30 Mart 2009, 15:37:14

Site
« Yanıtla #108 : 13 Ocak 2011, 10:20:25 »

Sizce bu resimdeki ilave dolum ucu ve manometre iyi mi olmuş?
Dolum ucu kabzeyi tutarken elinize rahatsızlık verir,manometreyi zaten göremezsiniz.
Şimdi;Yaa biraz çevirirsin biri sağa diğeri sola geçer dediğinizi duyar gibiyim.
Gelelim regülatöre;resimdeki parça zaten dipçik vezifesini gören tüpün boyunu 5-6 cm. uzatmış vaziyettedir birde regülatör en az bi okadar daha
ilave eder tüfek iyice atılamaz hale gelir
Öyleyse neymiş; modifikasyon hayalleri kurarken gerçekçi plmak lazımmış!...

muratti
Ziyaretçi
« Yanıtla #109 : 13 Ocak 2011, 10:30:30 »

Bunu yapan kullanici tufeginin bu halinden baya memnun gorunuyor, neticede gerceklestirilmis bir hayal. meydana gelen uzama bence abartilacak bir fark degil. dolum ucu ele bir rahatsizlik verse idi, bu modifiyeyi yapan kullanici herhalde bunu tercih etmezdi diye dusunuyorum. Ozetle Benim gozume gayet kullanisli ve gercekci gorundu bu modifiye, tabii renkler ve zevkler tartisilmaz...amaan, zaten bu tufege bir turlu kanim isinmadi gitti, ne hali varsa gorsun    
XauPau

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #110 : 13 Ocak 2011, 10:54:47 »

Condorun bence ihtiyacı olan en önemli şey emniyet mandalında modifikasyon. Tetiğin önünde olduğu için (resimde görülen kırmızı şey) ufak bir tetik  parmağı hareketiyle kurulur gibi gözükse de mümkün olmuyor. Hem yuvarlak formu buna müsait değil hemde oldukça sert. Mecburen diğer elinizi kullanmanız gerekiyor. Keşke Zorakideki emniyet gibi estetik ve yumuşak olsaydı dedirtiyor. Bu halinin en iyi yanı böyle güçlü bir silahın kolay kolay emniyetten çıkmayacağını bilmek.
muratti
Ziyaretçi
« Yanıtla #111 : 13 Ocak 2011, 11:20:39 »

yine dayanamadim, proje urettim, belki ilerde olur. kundagin icine gecebilen hava haznesi, regulator scuba da ve scuba ya bagli kullanim;

Muhammed Akgül
Admin
Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 989

Kayıt tarihi 28 Ekim 2009, 01:00:00

« Yanıtla #112 : 13 Ocak 2011, 16:27:59 »

Regülatör, hızlı dolum ve manometre şöyle dursun bari şu dipçiği böyle yada buna benzer yapsalar keşke. Tüfek dediğinde biraz tüfeğe benzeyecek.

DOLDUR CARCÜRÜNÜ, KEYFİNE BAK Gülümseme

www.facebook.com/muhammed.akgul.31

Kendini tanıtmayan ve profil bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmayan üyelerimizin üyelikleri sonlandırılmaktadır.Lütfen buraya tıklayarak kendinizi tanıtın
Yeni üyelerimiz; forumumuzda satış İlanı açabilmek için en az 50 gerçek mesaj ve aynı anda 6 aylık üyelik süresi şarttır, aksi halde ilanınız silinecektir.
Avcıhoca
Tamirci Çırağı
ADANA TİM

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 10

Kayıt tarihi 18 Kasım 2008, 19:37:13

« Yanıtla #113 : 13 Ocak 2011, 16:30:14 »

Hakikaten çok güzel yakışmış yav ,bundan tedarik edilebilir mi acaba?

metric 2.57x1.78  PU  70 DURO
NOMINAL INCHES  AS568 UNİFORM ; I.D     O.D     W
                                                 3/32   7/32    1/16

Yukarda özelliklerini hem inç hem metrik olarak verdiğim poliüratan o ring i yapanın geçmişinde kullandığı bütün tüfekleri sökiym emi yav ,bu ne yav ,kaç gündür internette aramaktan telef oldum yav
ÇIRAK
Erhan KARAGÖZ
YİĞİDOLAR
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+1)

Çevrimdışı Çevrimdışı

(Demirbaş )YİĞİDO

Üye ID: 1380

Kayıt tarihi 28 Ocak 2010, 21:29:26

« Yanıtla #114 : 13 Ocak 2011, 19:37:09 »

bırde buna bakın

YİĞİDO'nun envanteri;
Tasko 3-9*40-------------(VURDUMDUYMAZ)----------------Mod 125 gözü...
Mod 125-------------------(KÜHEYLAN)------------------------Kardaş...
AT44-PA-------------------(MODİFİYE MAĞDURU)------------Yandan çarklı...Arkadan boltlu.. orası burası bızıklanmış tüfenk...
Ve sonunda kırmızı "POLO"                  
                        "BOŞ KAFA MEZARA YAKIŞIR"

XauPau

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #115 : 13 Ocak 2011, 19:48:56 »

Bak bu olmuş işte.
XauPau

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #116 : 13 Ocak 2011, 21:10:31 »

Condorun bence ihtiyacı olan en önemli şey emniyet mandalında modifikasyon. Tetiğin önünde olduğu için (resimde görülen kırmızı şey) ufak bir tetik  parmağı hareketiyle kurulur gibi gözükse de mümkün olmuyor. Hem yuvarlak formu buna müsait değil hemde oldukça sert. Mecburen diğer elinizi kullanmanız gerekiyor. Keşke Zorakideki emniyet gibi estetik ve yumuşak olsaydı dedirtiyor. Bu halinin en iyi yanı böyle güçlü bir silahın kolay kolay emniyetten çıkmayacağını bilmek.

Kendim çaldım kendim oynayayım dedim
togay yurtsever
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

.

« Yanıtla #117 : 17 Ocak 2011, 23:04:03 »

Arkadaşlar yurt dışında  resimde ki gibi regülator manometre ve gizli dolum bir arada olan parçalar var ve sadece 90 $ bana uygun gibi geldi.bu parça gümrükten takılmadan gelirmi ülkemize ve şu anki standart türlere biz bağlayabilirmiyiz acaba.bu konuda ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap versinler.

"Atmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz.Vurmasını bileceksin,kırılmayan şişe olmaz."
berkman
İzzet KIRBAŞ
FİLİNTALAR

Çevrimdışı Çevrimdışı

İzzet Kırbaş

Site
« Yanıtla #118 : 17 Ocak 2011, 23:47:26 »

Togay, sanırım bahsettiğin regülatör E-TaCREG http://jdsairman.com/Airforce.html. Ancak 90 USD sadece regülatörün fiyatı, ayrıca manometre ve dolum ucunun olduğu E-taC isimli adaptöre de ihtiyacın var. Onun fiyatını da göz önüne alman gerekir. Ve tüp üzerindeki valf sökülerek yukarıdaki linkte anlatıldığı şekilde regülatör üzerine monte edilmeli.

Faturada silah parçası yazmadıkça Gümrükte sorun olacağını sanmıyorum. Hele regülatör ve adaptör yazılı olur ise hiç olmaz ve posta dahil toplam değeri 150 Euro'nun altında olur ise gümrüğe hiç girmeden direkt eve gelme şansı da var. Ancak gönderiyi kesinlikle USPS ile iste. DHL, FedEx, UPS gibi kargo şirketleri ile gelir ise gümrüğe takılabilir.

Ben 4-5 ay önce Condor için Amerika'dan CO2 adaptörlü valf, bipod, trirail, CP99 şarjörü vs. getirdim. Gönderen firmanın adı Airgunstyle olmasına rağmen paketi açtıklarında gördükleri parçaları silah parçasına benzetemediklerinden, sadece %20 gümrük vergisi alarak bana verdiler.

Regülatör haricinde E-taC fiyatını öğrenebilirsen, bize de bildirebilirmisin?

seriousman
Satın Alma Rehberi İşlem Sayısı: (+9)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 766

Kayıt tarihi 15 Eylül 2009, 07:02:50

« Yanıtla #119 : 18 Ocak 2011, 03:28:23 »

Peki bu condorda el kundağı geriye yani tetiğin önüne doğru alınabiliyor mu ?

togay yurtsever
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

.

« Yanıtla #120 : 18 Ocak 2011, 09:44:07 »

Evet Celaleddin alınabiliyor du yanlış hatırlamıyorsam.

Izzet abi benim kafamın karışmasının nedeni,sitede regülator ler kısmına girince bu ürün çıkıyor çalışma basıncı farkına göre fiyat değişiyor ve resimde ki tüm ürünlerin üzerinde manometre ve quick fill var.
Eğer benim söylediğim regülator değilse regülator un resmi hangisi?Eğer söylediğiniz gibi iki parça birbirine eklenecekse bir karış olur tüp ve gövde arası ve hiç de hoş olmaz kanaatimce...
Condor dünya da ki modifikasyona en uygun pcp tüfek olmasına karşın biz camia olarak biraz geri kaldık sanki Gülümseme

mehmet70
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 1494

Kayıt tarihi 15 Şubat 2010, 00:10:17

« Yanıtla #121 : 18 Ocak 2011, 23:01:19 »

Yanılıyorsam kimse kızmasın bu bahsedilen E-TaCREG adaptörünü sanırım bahsedilen sitede satılan 68cu.in. ve 48cu.in. hava takları için kullanmak gerekiyor bunlar biraz daha kısa ve tombul nişan alabilmek için çok yüksek dürbün ayaklarına ihtiyac olacaktır,birde bu tanklara regülator takıldığı zaman condorun dürbün kızağına manometrenin değeceğini düşünüyorum, E-TaCREG adaptörünün eğimli olanı bu bahsettiğim tanklar için sanırım, nedense kendi sitelerinde bu adaptörü satmıyolar
Benim bu yazdıklarım bir bilgi kaynağından değil sadece kendi düşüncelerimdir,doğru olduklarının garantisi yoktur siteden alış veriş yapacakların dikkatine

Airarms s410 th  
mehmet70
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üye ID: 1494

Kayıt tarihi 15 Şubat 2010, 00:10:17

« Yanıtla #122 : 19 Ocak 2011, 16:18:03 »

Sanırım manometre konusunda yanıldım 62 ve 48cu.in. tüple manometre tüfeğe değerse condorun orijinal tüpüylede değer,araştıran bir arkadaş yardım etse ne güzel olur

Airarms s410 th  
berkman
İzzet KIRBAŞ
FİLİNTALAR

Çevrimdışı Çevrimdışı

İzzet Kırbaş

Site
« Yanıtla #123 : 19 Ocak 2011, 21:35:34 »

Izzet abi benim kafamın karışmasının nedeni,sitede regülator ler kısmına girince bu ürün çıkıyor çalışma basıncı farkına göre fiyat değişiyor ve resimde ki tüm ürünlerin üzerinde manometre ve quick fill var.
Eğer benim söylediğim regülator değilse regülator un resmi hangisi? Eğer söylediğiniz gibi iki parça birbirine eklenecekse bir karış olur tüp ve gövde arası ve hiç de hoş olmaz kanaatimce...
Togay,
Linkte görülen regülatörler normalde özel olarak Condor için değil, paintball silahları için kullanılan bir regülatörler. En azından çıkış bağlantı dişleri o şekilde, yani G1/2"-14. Ayrıca 90 $ vererek bu regülatörü  Jdsairman'den almanıza gerek yok, ben aynı regülatörü posta ile birlikte 25 $'a eBay'den aşağıdaki satıcıdan aldım:
http://cgi.ebay.com/NEW-PAINTBALL-4500-psi-AIR-TANK-Regulator-/180482260094?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item2a0594bc7e

Sadece benimki CO2 silahlarda kullanmak üzere girişi 4500 psi, çıkışı ise 800 psi olarak ayarlanmış durumda. Gelmiş olan regülatör, Jdsairman'ın sayfasındakinin renk ve üzerindeki yazının harf karakterlerine kadar bire bir aynısı. Sanırım Jdsairman'de bu regülatörleri çok daha ucuz olarak Çin/Hong Kong'dan temin ederek Çin mallarına güvenmeyen  Göz Kýrp kişilere 90 $'dan satıyor.

Önemli husus: Condor'un orjinal tüpünün valf bağlantısı metrik diş. eBay'de satılan paintball regülatörlerin tüp bağlantı dişi ise 5/8"- 18 UNF. Bunun anlamı, eğer eBay'den regülatör alırsanız, orjinal Condor tüpünü kullanamıyorsunuz ve valf bağlantısı 5/8"- 18 UNF olan 300 bar çalışma basınçlı bir tüpe ihtiyacınız oluyor.

Bu neden ile Jdsairman yeni bir regülatör geliştirmiş, bu regülatörün tek farkı diş bağlantılarının metrik olması ve böylece Condor'un orjinal tüpünün kullanılma imkanı. Ebay'deki 25 $'lık fiyat ile JdSairman'in 90 $'lık fiyatları arasındaki fark buradan geliyor sanırım.

Regülatörü Condor'da kullanmak için E-taCREG isimli adaptöre ihtiyaç var. Bu adaptörün bir ucuna yukarıdaki regülatörün CO2 için olan kafa kısmını sökerek takıyorsunuz. Diğer ucuna ise Condor tüpünüzden söktüğünüz valfinizi takıyorsunuz. Bu işlemlerin nasıl yapılacağı aşağıda anlatılmış:
http://jdsairman.com/Airforce.html

Uzunluk konusuna gelince web sitesinde adaptör ve regülatörün boyu 3,5 inch uzattığı,orjinal yerine 48 cu.inch'lik tüp kullanılır ise o zaman toplam uzunluğun orjinal de olduğu gibi 12.75 inç olacağı belirtilmiş.

Veysel Açarı
Paramedic :)
üYe

Çevrimdışı Çevrimdışı

:)

Üye ID: 521

Kayıt tarihi 26 Haziran 2009, 18:32:24

« Yanıtla #124 : 19 Ocak 2011, 21:49:24 »

bu pcpler bızı ne zaman cıldırtcak acaba

fx bobcat 0.30 cal vector optics 4.5-14x44 FFP  atlas bipod
Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6   Yukarı git